spot_imgspot_imgspot_img

120 ton plastikowych odpadów mniej dzięki tekturowym wieczkom na opakowania

Picadeli – firma specjalizująca się w daniach sałatkowych na wynos – zastąpiła w ostatnim czasie stosowane dotychczas jednorazowe wieczka plastikowe ich odpowiednikami, wykonanymi z włókien formowalnych. Rozwiązanie to, stworzone wspólnie ze Stora Enso, jest wolne od tworzyw sztucznych, odnawialne, odzyskiwalne i biodegradowalne, pozwalając firmie Picadeli na redukcję ilości plastikowych odpadów (o ok. 120 ton rocznie).

Picadeli dysponuje siecią ok. 2300 barów sałatkowych na obszarze Europy i USA. Firma dużo uwagi poświęca kwestiom środowiskowym w kontekście prowadzonej działalności – wyznaczyła sobie również ambitny cel, by do 2025 roku zredukować ilość wykorzystywanego przez nią plastiku o 50%. Aby go zrealizować, podjęta została decyzja o wprowadzeniu wolnych od plastiku wieczek do opakowań na dania na wynos.

Biznesowy pomysł Picadeli uwzględnia samoobsługowe bary, w których klienci we własnym zakresie wybierają i mieszają odpowiednie składniki sałatek. Od początku w realizacji tego projektu firma stosowała miseczki i pokrywki wykonane z tworzywa sztucznego. Pierwsze z wymienionych już kilka lat temu zastąpiły ich odpowiedniki wytworzone z kartonu. Jednak przed firmą pojawiło się kolejne wyzwanie: zastąpienie plastikowego wieczka bardziej proekologicznym rozwiązaniem.

Odnawialne, wolne od plastiku, odzyskiwalne i biodegradowalne

„Poszukiwaliśmy papierowej pokrywki, więc zaczęliśmy rozmowy na ten temat ze Stora Enso. Zaproponowano nam materiał wykonany z włókien formowalnych, co brzmiało świetnie, ale zastanawialiśmy się nad reakcją naszych klientów. W tym przypadku bowiem sałatka nie byłaby przez nich widziana, gdyż samo wieko byłoby nieprzezroczyste” – mówi Christine Soome, Food Concept Developer w firmie Picadeli.

Firmy rozpoczęły wspólne prace nad wiekiem wykonanym z tego proekologicznego surowca, bazującego na włóknach drzewnych.

„Tego typu pokrywki były dotychczas stosowane przy kubkach na napoje, ale nigdy w przypadku większych rozmiarów. Musieliśmy zatem opracować zupełnie nowy produkt, którego nikt wcześniej nie stworzył” – dodaje Yujia Zhang, Product Manager w firmie Stora Enso.

Nowe wieko, wykonane z włókien formowalnych, podobnie jak pozostałe rozwiązania Stora Enso z serii PureFiber dedykowane daniom na wynos, jest biodegradowalne, wolne od plastiku, PFAS i innej chemii o długotrwałym działaniu, można je też poddać recyklingowi w tych samych ciągach przemysłowych do których trafia papier.

Podcasty

spot_img

Podcast extra

spot_img

Aktualne wydanie

spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Jak najczęściej komunikujesz się ze swoimi klientami?

2. Które portal społecznościowy jest dla Ciebie najważniejszy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00