13 drukarek do gadżetów MUTOH w Instablock

Izraelczyk Moshik i jego siostra Michal Galamin założyli w 2015 roku firmę o nazwie Instablock. Nazwa składa się z dwóch elementów: „Insta” oznaczające „chwilowe” i „block” przypominających … no cóż “blok” 🙂

Razem te słowa rzucają wyzwanie wirtualnym światom, w których rządzą sieci społecznościowe, oferując unikalne produkty jako zamiennik tradycyjnych albumów fotograficznych w prawdziwym świecie.

Jedynym celem Instablock, jest zapewnienie klientom idealnego prezentu w połączeniu z wartością dodaną – utrwalania wspomnień. Instablock posiada armię 13 drukarek Mutoh ValueJet 426UF i ValueJet 626UF. Dzięki nim firma ma doskonałe narzędzia, do produkcji pamiątek uzupełniających tradycyjne albumy fotograficzne.

Proste i unikalne produkty

Moshik Galamin wraz ze swoją siostrą, mając zaplecze designerskie wpadli na prosty i zarazem sprytny pomysł. Dzięki dogłębnemu zrozumieniu rynku zidentyfikowali potrzebę stworzenia unikalnych produktów, które można łatwo dostosowywać. Narodził się pomysł drukowania zdjęć na modnych designerskich blokach – nazwali to „Instablock”. Wtedy trafili na sprzęt drukujący Mutoh. Kompaktowe, wysokiej jakości drukarki LED-UV, pasujące do małych przestrzeni biurowych, z mnóstwem możliwości zastosowania.

Korzystając z urządzeń ValueJet 426UF i ValueJet 626UF, firma drukuje osobiste zdjęcia swoich klientów na różnych materiałach, takich jak drewno, płyta OSB i beton, przy czym wszystkie te materiały są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach.

Sukces internetowy i stacjonarny

Koncepcja sklepu internetowego była prosta. Klienci wybierają rodzaj bloku i jego rozmiar, a następnie wysyłają wybrane zdjęcie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub WhatsApp, aby wydrukować je na wybranym bloku.

Obsługując on-line lokalnych i międzynarodowych klientów, Instablock stale się rozwija i jest teraz czymś więcej niż sklepem internetowym. Rozpoczynając ekspansję w 2016 roku, firma otworzyła 10 nowych punktów wyposażonych w drukarkę Mutoh ValueJet 426UF. Punkty powstały w najlepszych lokalizacjach w całym Izraelu, w których to klienci mogą przywieźć swoje zdjęcia i wydrukować je w ciągu kilku minut. Proces drukowania Instablock odbywa się na miejscu w punkcie, więc klienci mogą odebrać swoje przedmioty np. kończąc zakupy.

Profesjonalizm

Rodzeństwo jest współodpowiedzialne za firmę i projekty. Spełniając swoje marzenie, są dumni ze swoich produktów, które łączą w sobie niepowtarzalny styl i design, a dodatkowo są przyjazne dla środowiska. Celem Instablock jest oferowanie produktów, które mogą służyć jako pamiątka na całe życie, element projektu do domu lub biura lub jako osobiste prezenty.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.