Totem.com.pl działa na polskim rynku usług poligraficznych od 1995 roku. Przez pierwszą dekadę firma specjalizowała się w usługowym naświetlaniu płyt, obsługując drukarnie offsetowe, m.in. z regionu kujawsko-pomorskiego, zajmujące się drukowaniem książek.

„Z czasem każda z nich zainwestowała we własny system CtP, więc musieliśmy szukać nowych dróg rozwoju – mówi Michał Rejnowski. – Z  myślą o niskonakładowej produkcji dziełowej oraz po konsultacjach z Mateuszem Woźniakiem, odpowiadającym wówczas za ofertę poligraficzną Konica Minolta w regionie kujawsko-pomorskim, postanowiliśmy wykonać strategiczny zwrot i zainwestować w cyfrowe maszyny arkuszowe. Początki nie były łatwe – wystarczy wspomnieć, że wydawcy którzy dzisiaj są naszymi wieloletnimi klientami, wówczas podchodzili do tej technologii i całego modelu biznesowego bardzo sceptycznie”.

„Można zaryzykować stwierdzenie, że decyzja Totem.com.pl o wejściu w druk cyfrowy była wypadkową spotkania dwóch partnerów, którzy chcieli zrobić coś na swój sposób rewolucyjnego, wbrew ówczesnym przyzwyczajeniom i konwenansom rynkowym – potwierdza Mateusz Woźniak, dyrektor działu rozwiązań produkcyjnych w firmie Konica Minolta Business Solutions Polska.

Michał Rejnowski przy jednej z dwóch maszyn AccurioJet KM-1 zainstalowanych w drukarni Totem.com.pl.

– Dla nas jako dostawcy rozwiązań do druku cyfrowego, który dopiero zyskiwał uznanie w branży poligraficznej, był to okres wytężonej pracy u podstaw. Musieliśmy poświęcić wiele czasu, by przekonać zarówno potencjalnych użytkowników maszyn, jak też ich klientów do zalet wynikających z wdrożenia tej technologii.

Cieszymy się, że drukarnia Totem.com.pl zaufała nam jako dostawcy, stając się pionierem, a potem liderem w cyfrowym i niskonakładowym druku książek na rynku polskim. O jej obecnej pozycji świadczą chociażby regularne wygrane w konkursie na najlepszą cyfrową drukarnię dziełową, organizowanym przez magazyn Wydawca”…

Źródło: PAI, fot.: totem.com.pl

Więcej w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional

 

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?