-0.5 C
Warszawa
31.03.2020
- reklama -

2019

Digitalizacja w poligrafii. Brzmi może banalnie, ale jednak to wszystko dzieje się dookoła nas. Automatyzacja procesów poligraficznych, praca z wykorzystaniem chmury.

Drukarnia Kreska z Bydgoszczy to przykład dobrych inwestycji. Marka Horizon jest tutaj jedną z najwyżej ocenianych pod względem niezawodności i wydajności.

Agfa, jako jedna z pierwszych zrealizowała w Polsce call center dla swoich klientów rozsianych po całej Europie. O tym i nie tylko rozmawialiśmy z Michałem Ślizem.

Caffeprint, internetowa drukarnia, która odnosi sukcesy nie tylko na polskim rynku. Druk on-line, nowe inwestycje, nowa siedziba. Czy jest jeszcze miejsce dla drukarni internetowych?

Ciekawe, że wcześniej nikt inny tego nie zrealizował z taką konsekwencją. Połączenie kilku drukarni w jedną firmę Dot2Dot. O tym się mówi, bo sukces zaskakuje.

Drukarnia Asterias to przykład, jak można realizować produkcję, która jest na półkach sklepów na całym świecie. Całość na nowym manroland… Evolution. Drukania wdrożyła także Cicero.

Drukarnia Częstochowskie Zakłady Graficzne sp. z o.o. to jedna z najstarszych w Polsce drukarni. Niewiele osób wie, że ta drukarnia posiada swój opatentowany raster.

Koenig & Bauer po raz pierwszy z taką siłą zaprezentował zmiany, które nadchodzą praktycznie dla całej branży poligraficznej oraz przyszłość i rozwój Koenig & Bauer na kolejne lata.

Inwestycją roku 2018” nazwano w firmie Vilpol najnowszy nabytek tego działającego od ponad ćwierćwiecza podwarszawskiego zakładu poligraficznego – 8-kolorową maszynę offsetową z systemem odwracania arkusza Rapida 106-8+L SW4 SPC ALV2, dostarczoną przez Koenig & Bauer.

Na dzień dzisiejszy druki reklamowe stanowią ok. 50% produkcji, ale zgodnie z nakreśloną długofalową polityką, drukarnia Four Colors konsekwentnie zmienia swój profil w kierunku opakowań premium. Czy jest to jedyny kierunek działania drukarni w przyszłości?

Maszynę Digital Pro, jaka pojawiła się w ofercie Mark Andy w sierpniu br., można było zobaczyć w dwóch lokalizacjach. Na głównym stoisku firmy pracowała ona w hybrydowej wersji Digital Pro 3, wyposażonej w semirotacyjny moduł sztancujący i zespół fleksograficzny. Nilpeter i Gallus również pokazały NEW!

Technologia flekso rozwinęła się do takiego stopnia, że dzisiaj nie ma odwrotu. Jedyne,  co może jej zaszkodzić, to jeszcze bardziej wyśrubowane wymagania ekologiczne.  A jak jest dzisiaj? O tym i nie tylko z Piotrem Lisem z firmy 3M. Opakowania i etykiety na razie wygrywają… 

Standaryzacja to ogromne wyzwanie praktycznie dla każdej drukarni. Jak sobie z nim poradzić? Czy jest możliwe utrzymanie standaryzacji?

Współpraca oparta na zaufaniu budowanym latami. Firma Kodak w drukarni  Pozkal jest tego najlepszym przykładem. Jak to działa?

Wydanie specjalne dla gości konferencji przygotowanej przez firmę Kodak. Personalizacja dla poligrafii nie stanowi problemu :-))