- Reklama -spot_imgspot_img

3. edycja Gallus Innovations Days w St. Gallen

- Reklama-

Po raz trzeci ponad 800 gości z całego świata wzięło udział w Dniach Innowacji Gallus, które odbyły się w dniach 26-28 czerwca w zakładach należącej do Grupy Heidelberg firmy Gallus w St. Gallen. Główną atrakcją tego wydarzenia była bez wątpienia premiera nowej maszyny cyfrowej Gallus Smartfire.

„Do St. Gallen przyjechało ponad 800 gości z całego świata. Podczas GID sprzedaliśmy pierwszą na świecie maszynę Gallus Smartfire, która trafi do Polski. Mogliśmy nawiązać kontakty z nowymi klientami i z powodzeniem zawrzeć nowe umowy z obecnymi klientami” – skomentował Christof Naier, szef Gallusa.

Maszyna Gallus Smartfire trafi do drukarni Flexodruk w Jaśle, która od kilkunastu już lat inwestuje w technologię Gallusa i posiada kilka maszyn fleksograficznych tej marki. Nowy Smartfire w idealny sposób pozwoli poszerzyć portfolio oferowanych przez drukarnię usług. Flexodruk od lat konsekwentnie stawia na najwyższą jakość i zadowolonych klientów.

- Reklama -

Gallus Smartfire przekonuje, że rozpoczęcie profesjonalnego cyfrowego druku etykiet
jest możliwe bez ogromnych nakładów inwestycyjnych. Maszyna dedykowana do druku etykiet (techn. memjet) wyposażona jest w głowicę drukującą 4c (CMYK), umożliwia drukowanie bardzo krótkich serii, wykorzystując tusze wodne, o natywnej rozdzielczość 1600×1600 dpi.

Zintegrowany moduł uszlachetniania inline obejmuje laminowanie, ploter tnący do wykrawania indywidualnych kształtów etykiet oraz semi-rotacyjna sztanca. Jest to zgodne z filozofią Gallusa „od pdf do gotowego produktu w jednym przelocie inline”. Oczywiście równie interesujące dla gości były innowacje w konwencjonalnych i cyfrowych maszynach Gallus.

Pierwszy na świecie Gallus Smartfire trafi do Polski do drukarni Flexodruk w Jaśle. Na zdjęciu od lewej: Christof Naier, CEO Gallus; Michael Ring, Druk Cyfrowy, Gallus; Józef Źrebiec, Właściciel, Flexodruk; Andrzej Turski, Dyrektor Sprzedaży Gallus, Heidelberg Polska; Paweł Frączek, Dyrektor Zarządzający, Flexodruk; Krzysztof Pindral, Prezes Zarządu, Heidelberg Polska; Ferdinand Rüesch, Członek Rad Nadzorczych Gallus i Heidelberg

Mówiąc o innowacjach, Gallus Labelfire, cyfrowa maszyna firmy Gallus, została zaprezentowana z nowym zespołem do uszlachetniania  Digital Embesllishment (DEU). DEU służy do aplikacji lakieru matowego, błyszczącego i punktowego w linii o różnej wysokości, przy pomocy których można uzyskać efekty reliefowe. W połączeniu z zespołem do foliowania na zimno metaliczne efekty reliefowe mogą być drukowane cyfrowo. Ta metoda optycznie przypomina tłoczenie folią na gorąco, ale nie powoduje żadnych kosztów narzędzi, a ponadto może być stosowana na podłożach z tworzyw sztucznych.

W nowym centrum demonstracyjnym Gallusa, Print Media Center Label, nasi goście mogli przyjrzeć się również produkcji wielowarstwowej etykiety na maszynie Gallus ECS 340. Ekonomiczna metoda drukowania etykiet wielowarstwowych jest zgodna z tendencją do stosowania informacji na kilku stronach etykiety.

Z kolei na maszynie Gallus RCS 430 odwiedzający mogli zobaczyć proces zmiany pracy „w locie” bez konieczności zatrzymywania maszyny, a na maszynie Gallus Labelmaster Advanced po raz pierwszy pokazano wzdłużną i poprzeczną kontrolę pasowania.

„Cieszę się, że Gallus Innovation Days były tak dobrze przyjęte zarówno przez naszych klientów, jak i naszych partnerów. Patrzymy w przyszłość bardzo pewnie, a ciągły rozwój biznesu etykiet potwierdza naszą decyzję o kontynuowaniu tego wydarzenia.” – powiedział Christof Naier.

spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych