Truyol, z siedzibą w Alcorcón w południowo-zachodniej części Madrytu, to drukarnia, która ustanowiła punkt odniesienia dla hiszpańskiej branży druku cyfrowego. Firma oferuje szeroką gamę produktów i usług – od druku wielkoformatowego po okładki książek i opakowania. 

Założona w 1983 roku jako sklep fotograficzny i kserokopiarka, Truyol to rodzinna firma, która z bardzo małego zespołu rozwinęła się w ogromną siłę roboczą obsługującą szereg urządzeń do drukowania. Joaquin Truyol, dyrektor generalny firmy, widział, jak firma wyrosła z jej wczesnych korzeni – kiedy była prowadzona przez jego rodziców – do dobrze prosperującego, wszechstronnego dostawcy usług drukarskich. 

- reklama -- reklama -

Etosem firmy jest dalsze rozwijanie siebie i oferty dla branży; w związku z tym pojawia się zapotrzebowanie na sprzęt, który nie tylko poradzi sobie z wysokim poziomem produkcji, ale także zapewni doskonałą jakość i spójność. Właśnie z tych powodów Truyol zwrócił się do Fujifilm po Jet Press 750S.

„Truyol ma długą historię” – mówi Joaquin. „Firma rozpoczęła działalność od małego sklepu w Alcorcón i wprowadziła na rynek pierwszą elektrostatyczną kopiarkę papierową w rejonie Madrytu, a wkrótce potem pierwszą kolorową kserokopiarkę. Szybko się rozwinęliśmy i byliśmy w stanie zaoferować stale rosnącą gamę usług drukowania na różnych podłożach dla wielu sektorów.

„Nasz dział badawczo-rozwojowy maksymalizuje wykorzystanie technologii Truyol, łącząc materiały, materiały drukarskie, tusze, wykończenia i procesy, aby wytwarzać najbardziej innowacyjne produkty wysokiej jakości dla naszych klientów.

„W ciągu ostatniej dekady odnotowaliśmy 30-procentowy roczny wzrost, a nasza placówka ma obecnie 7000 m2, mieści 150 urządzeń i 150 pracowników – wszystko to pomaga nam spełniać wymagania naszych klientów 24 godziny na dobę”.

Pomimo znacznego rozwoju jego firmy w ostatnim czasie, Joaquin stwierdził potrzebę zainwestowania w więcej sprzętu do produkcji wydruków o bardzo wysokiej jakości. Jet Press 750S firmy Fujifilm, zainstalowany na początku 2020 roku, został wprowadzony, aby spełnić ten wymóg. 

Joaquin Truyol, dyrektor generalny

„Zawsze staramy się wprowadzać innowacje i robimy wszystko, co w naszej mocy, aby tworzyć nowe możliwości” – kontynuuje Joaquin. „Wiemy, że zapewniamy naszym klientom doskonałą obsługę, ale zawsze chcemy tutaj przekraczać granice, a Jet Press już nam w tym pomaga”.

Joaquin dowiedział się o Jet Press trzy lata temu i jest zachwycony, że jest teraz częścią arsenału druku Truyol. „Fujifilm zaprosił nas do odwiedzenia swoich zakładów w Brukseli, aby zobaczyć sprzęt drukarski, który ma do zaoferowania. To właśnie tam po raz pierwszy poznaliśmy Jet Press. Od tego czasu przyglądaliśmy się temu bardzo uważnie, ponieważ było jasne, że wysokie możliwości produkcyjne tej maszyny, prosta obsługa i duża dbałość o szczegóły były dokładnie tym, czego szukaliśmy ”.

Truyol nabył Jet Press 750S w styczniu 2020 r. I już trzecia generacja drukarek atramentowych B2 zrobiła wrażenie na Joaquinie i jego zespole. „Druk atramentowy to technologia, w którą głęboko wierzymy, a dzięki urządzeniu Jet Press jeszcze bardziej zwiększyliśmy naszą dywersyfikację wśród różnych dostawców druku. Jesteśmy już pod wielkim wrażeniem tego, co widzieliśmy pod względem szczegółów nadruku i jednolitego tła, jakie może on wytworzyć, dlatego w dużej mierze polegamy na drukarce Jet Press przy wykonywaniu wysokiej jakości wydruków ”.

Truyol nie wykorzystał jeszcze pełnego potencjału Jet Press ze względu na ciągły wpływ Covid-19 na przemysł i szerzej pojętą gospodarkę. Joaquin jest jednak przekonany, że jego biznes wyjdzie na wyższy poziom, gdy sytuacja się ustabilizuje. „Obecna pandemia doprowadziła do spowolnienia produkcji – podobnie jak w przypadku całej branży – ale jesteśmy bardzo pewni, do czego jest zdolna Jet Press pod względem produktywności i jakości, więc z czasem będziemy w stanie aby w pełni zmaksymalizować korzyści, jakie ma do zaoferowania.

„W rzeczywistości nadal jesteśmy optymistami, że dzięki naszemu innowacyjnemu myśleniu wyjdziemy z tej sytuacji z nowymi rozwiązaniami i wkładem dla naszych klientów. Ale w tej chwili ważne jest, abyśmy mieli dostawców, na których możemy polegać i którzy mogą nam pomóc w tym trudnym okresie. Jesteśmy nowym klientem Fujifilm i wybraliśmy trudny czas na rozpoczęcie z nimi współpracy! Towarzyszą nam od pierwszego dnia i utrzymujemy z nimi regularny kontakt przez cały okres blokady – to wsparcie jest dla nas niezwykle cenne i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, jak nasze relacje mogą się rozwijać w nadchodzących latach ”.

Joan Casas, Manager, Fujifilm Graphic Systems Spain, mówi: „Cieszymy się, że Jet Press odgrywa już tak kluczową rolę w rozwijaniu działalności Truyol w dziedzinie druku wysokiej jakości. Firma, podobnie jak cała branża, w ostatnich miesiącach musiała stawić czoła ogromnym wyzwaniom, ale cieszymy się, że możemy wesprzeć ją w tym trudnym czasie i nie możemy się doczekać, aby pomóc im odkryć pełny potencjał Jet Press, gdy poziomy produkcji zaczną powrót do normalności.”

Źródło: Fujifilm

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?