- Reklama -spot_imgspot_img

Canon: NT­­–ware zwiększa swój udział na zachodnioeuropejskim rynku

- Reklama-

Z najnowszych danych, opublikowanych przez agencję badawczą IDC w raporcie „Western Europe Device and Print Management Market Shares, 2021: Preparing for Growing Cloud Adoption” ”(Doc #EUR148684322, lipiec 2022), a dotyczących sytuacji na rynkach Europy Zachodniej w 2021 roku, wynika, że pandemia COVID-19 miała znaczny wpływ na rozwój sektora oprogramowania biznesowego. Jak szacują analitycy, ogólna wartość rynku zmniejszyła się o 4,4 proc. w relacji do 2020 roku.

Czym jest uniFLOW Online?

- Reklama -

Do sukcesu NT-ware znacząca przyczyniła się platforma chmurowa uniFLOW Online. Oprogramowanie znane jest użytkownikom od ponad 6 lat. Każdego roku oprogramowanie oferuje kolejne, coraz bardziej zaawansowane rozwiązania, wydajnie wspomagające firmy w codziennym zarządzaniu drukiem lub skanowaniem. I właśnie to, jak przekonuje Dariusz Szwed z Canon Polska, stanowi jedną z kluczowych przyczyn sukcesów jego producenta:

– Nasi klienci szczególnie doceniają opcję My Filling Assist, która potrafi zidentyfikować rodzaj dokumentu, odczytać kluczowe informacje i umieścić je w odpowiednim kontekście, nie zapominając o właściwych metadanych. A wszystko to dostępne w prosty sposób dla użytkownika bez przygotowania informatycznego – wylicza Dariusz Szwed.

Ale nie tylko nowatorskie funkcje mają dla klientów znaczenie: – Z mojego doświadczenia wynika, że najważniejsza dla większości klientów jest prostota wdrożenia. System można błyskawicznie uruchomić w organizacji o dowolnej skali, od niewielkiej firmy, po organizacje posiadające biura na kilku kontynentach – mówi ekspert Canon Polska. – Niezwykle istotna jest także intuicyjna obsługa oprogramowania. Rozumiem przez to jednolity interfejs użytkownika na różnych urządzeniach, wykorzystanie platform mobilnych iPhone i Android do obsługi środowiska oraz możliwość zintegrowania oprogramowania z różnymi typami urządzeń, niezależnie od ich producenta – dodaje.

Jak podkreśla Dariusz Szwed, właśnie ta ostatnia cecha warta jest wyraźnego zaznaczenia. Choć oprogramowanie uniFLOW Online w pierwszej kolejności przeznaczone jest do współpracy z drukarkami i skanerami Canon, równie wydajnie może wspomóc posiadaczy urządzeń innych marek.

– Dlatego jest ono atrakcyjne dla wszystkich naszych partnerów, którzy oferują szeroką gamę rozwiązań także innych producentów. To jedna z przyczyn, dla których dominacja rynkowa uniFLOW Online z roku na rok jest coraz lepiej widoczna – twierdzi ekspert.

Wytyczne dla producentów | IDC podaje udziały firm w rynku w 2021 r.  i opisuje sytuację poszczególnych graczy na rynku oprogramowania do zarządzania drukiem. Ale jego autorzy nie poprzestają wyłącznie na przedstawieniu aktualnych danych. Prezentują też najważniejsze wskazówki dla dostawców tego typu urządzeń i systemów. To między innymi promocja rozwiązań chmurowych, wsparcie przedsiębiorstw w transformacji na hybrydowy model pracy oraz ciągłe poszerzanie portfolio.

– To ważne wytyczne. Jako Canon Polska prowadzimy rozliczne kampanie informacyjne oraz wspieramy przedsiębiorców w wyborze optymalnego dla ich firmy rozwiązania – zaznacza Dariusz Szwed.

Wśród wspomnianych przez niego akcji znalazł się między innymi branżowy podcast „Rozmowy o druku”. W jego ramach eksperci Canon Polska oraz zaproszeni goście omawiali takie tematy jak zmieniający się tryb pracy biurowej, technologie ułatwiające cyfrową transformację przedsiębiorstw czy sprawna implementacja wydajnych rozwiązań cybersecurity.

– Ważne jest też ciągłe poszerzanie oferty, poszukiwanie nowych rozwiązań i wychodzenie naprzeciw aktualnym i przyszłym wyzwaniom. Dlatego w ostatnim czasie znacznie rozwijamy dużo bardziej kompleksowe oprogramowanie, pozwalające nie tylko zarządzać drukiem i skanowaniem dokumentów, ale też całym ich cyklem życia w firmie, wliczając w to wieloletnią cyfrową archiwizację i sprostanie wymogom prawa ochrony danych osobowych. To właśnie tego typu systemy zarządzania informacjami stanowią przyszłość rynku oprogramowania biurowego – podsumowuje ekspert Canon Polska.

Źródło: Canon


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych