spot_imgspot_imgspot_img

Drukarnia SOWA stawia na druk w formacie B3 na urządzeniu firmy Canon

Najnowsza inwestycja drukarni SOWA to zakup inkjetowej cyfrowej kolorowej maszyny arkuszowej marki Canon - varioPRINT iX3200. Jest to pierwsza instalacja tego modelu marki Canon w Polsce. Jak podkreśla Prezes Zarządu drukarni SOWA – Łukasz Wąwoźny drukarnia dynamicznie rozwija się i cały czas inwestuje w nowe maszyny w obszarze zarówno druku, jak i introligatorni oferując szerokie spectrum możliwości dla klientów.

- Reklama-

Tym razem wybór drukarni to najwyższej klasy maszyna zapewniająca bardzo wysoką wydajność, możliwość druku na pełnym formacie B3, elastyczność i możliwość mieszania mediów w jednym przebiegu, a do tego niespotykana dotąd jakość przewyższająca znacznie możliwości kolorowego druku offsetowego. Firma Canon okazała wsparcie przy całym procesie instalacji, szkolenia operatorów oraz wdrożenia technologii i oprogramowania dzięki czemu, cały system drukujący szybko stał się stałą częścią parku maszynowego. Leszek Sienicki – Technolog drukarni SOWA tak relacjonuje zmiany w drukarni wprowadzenia nowej technologii druku:

„Nowa maszyna pomogła nam rozwiązać część naszych problemów. Powiększenie formatu druku oraz technologia druku inkjetowego pozwoliły zaproponować nowe rozwiązania dla naszych klientów. Już widzimy, że wysoka prędkość druku i niska awaryjność maszyny, bardzo wpłynęła na poprawę naszej wydajności. Teraz nawet duże nakłady są drukowane bardzo sprawnie. Dodatkowo, jestem pod bardzo dużym wrażeniem, jeżeli chodzi o jakość wydruku”.

Canon varioPRINT

“Zastosowanie wysokiej rozdzielczości 1200×1200 dpi w porównaniu do starszych modeli drukujących z rozdzielczością 600×600 dpi daje poprawę jakości druku widoczną gołym okiem. Wydruk jest gładszy, równiejszy, a grafiki są bardziej przyjemne dla oka. Zastosowane skanery i kamery 3D same badają papier i jakość wydruku, co pozwala na samodiagnostykę maszyny i działania autokorygujące w celu uzyskania jak najwyższej jakości. Jestem bardzo zadowolony z zakupu nowej maszyny Canon varioPRINT iX3200. Podsumowując, nasi klienci dzięki nowemu urządzeniu zyskują wyższą jakość wydruku mogą uzyskać wyrób gotowy jeszcze szybciej. Dodatkową zaletą jest, że teraz niektóre komponenty książki nie muszą być wykonywane u podwykonawców tylko u nas, co również obniży koszt tych produktów”.

Maszyna na papierach powlekanych drukuje w jakości fotograficznej, co pozwoli wykonywać książki, których produkcja ze względów jakościowych i technologicznych była do tej pory niemożliwa. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu SOWA umożliwia jako pierwsza druk na papierach, które były do tej pory poza możliwościami maszyny – niskogramaturowych typu OP Medical od 45g oraz na kartonie Arctic 210 i 230g.

Warto zaznaczyć, że możliwości technologiczne i jakość to nie jedyne powody, dlaczego SOWA zainwestowała w tę najnowszą technologię. Łukasz Wąwoźny wspomina także o cenie druku:

„Do tej pory odpowiedzią na zwiększające się zamówienia na druk kolorowy było dokupywanie kolejnych maszyn tonerowych. Każda maszyna poprawiała jedynie nieznacznie naszą wydajność o około 100 stron A4 na minutę, niestety tylko teoretycznie z powodu awaryjności i technicznej dostępności. Canon daje nam wzrost o ponad 300 stron na minutę, ale ze względu na znikomą możliwość awarii wynikającą z konstrukcji maszyny oraz na bardzo krótkie postoje techniczne po pierwszych tygodniach działania widzimy, że zrównoważyła nam zakup 7-8 maszyn tonerowych. Trzeba tu dodać, że model varioPRINT na zmianie obsługuje tylko 1 operator, co przy tak dużej ilości maszyn tonerowych wymagałoby 2-3 pracowników. No i najważniejsze – maszyna pozwala na elastyczne podejście do wyceny dzięki możliwości zastosowania kilku rodzajów druku w zależności od rodzaju publikacji. Nie ma też klasycznego modelu „klikowego”, który był barierą dla lepszych cen w stosowanym dotychczas kolorowym druku tonerowym.”

Drukarnia SOWA wszystkim Wydawcom umożliwia także bezpłatny druk pojedynczego egzemplarza książki w nowej technologii drukowania celem weryfikacji jakości druku, jego detali, a także odwzorowania barw prac dotychczas realizowanych za pomocą innych maszyn cyfrowych lub tradycyjnych. Zachęcamy serdecznie do kontaktu z nami i zapoznania się z inkjetową jakością wydruku kolorowego oferowaną przez flagowy system drukujący marki Canon.


SŁUCHAJ PODCASTÓW NIEZBĘDNIK POLIGRAFA – Leszek Sienicki / drukarnia SOWA


Już od marca drukarnia SOWA otwiera się także szeroko na współpracę z innymi drukarniami, oferując m.in. druk arkuszy plano na maszynach tonerowych i inkjetowych w małych i średnich nakładach oraz uszlachetnienia – lakier UV oraz hot-stamping 2D i 3D na bezmatrycowej maszynie MGI.

Źródło: Drukarnia SOWA


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, jakie portale społecznościowe przegląda?

2. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, w jakich portalach społecznościowych działa aktywnie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00