- reklama -

Dzisiejsze webinarium… tj. 13 października Małgorzata Lososova-Ungradova (X-Rite) i Leszek Bartkowiak (Reprograf-Grafikus) poświęcone było następującym zagadnieniom, jak drukarnie i producenci opakowań mogą zarządzać i standaryzować swoją produkcję w oparciu o barwę. Ich klienci i marki mogą ją też z łatwością specyfikować, uprościć komunikację o niej i obniżyć ogólne koszty zarządzania przy użyciu prostych narzędzi i trików w oparciu o pomiar barwy spektrofotometrem eXact.

Z pierwszego szkolenia, które poprowadzili Małgorzata Lososova-Ugradowa z oraz Leszek Bartkowiak mogliśmy dowiedzieć się między innymi o:

Urządzenia X-Rite eXact posiada wbudowane najnowsze wzorce Pantone. Specjalna funkcja pomiarowa, wbudowana w X-Rite eXact, pomaga łatwo odszukać najbliższy wzorzec Pantone w stosunku do zmierzonej próbki.

Jedną z metod wykorzystania funkcji BestMatch jest podgląd graficzny, w którym środkiem wykresu jest wzorzec, czarny okrąg to aktualna próbka, natomiast zielony okrąg to próbka po zastosowaniu podpowiedzi z funkcji BestMatch.

Funkcja BestMatch pokazuje korelację gęstości optycznej (lub koncentracji) farby w stosunku do barwy wzorca. Funkcja BestMatch pozwala na wygodne operowanie farbą, tak aby barwa druku, była zgodna z barwą wzorca.

Przed nami jeszcze trzy kolejne webinaria i kolejne będzie poświęcone bezpłatnemu oprogramowaniu dołączonemu do X-Rite eXact. Małgosia i Leszek choć się nie sprzeczają, podają wiele interesujących informacji o tym, ile jest bibliotek Pantone, dlaczego są one aktualizowane w wersji cyfrowej itd.

 

Źródło: Reprograf-Grafikus

- reklama -

Jak ważny jest dla Ciebie temat zarządzania barwą w miejscu, w którym pracujesz?