Agfa Anapurna H2050i LED w Omega Art

W grudniu 2017 r. w firmie Omega Art z Olkusza rozpoczął pracę wielkoformatowy ploter inkjetowy – Agfa Anapurna H2050i LED.

- reklama -

Maszyna znacząco rozszerzyła możliwości firmy Omega Art oraz wzbogaciła jej ofertę o szereg niedostępnych dotychczas aplikacji z udziałem bezpośredniego zadruku sztywnych podłoży takich jak szkło, drewno czy pleksi. Zakup został częściowo sfinansowany ze środków unijnych w ramach programu „Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

Omega Art to działające od niemal 20 lat przedsiębiorstwo, którego właścicielem jest Paweł Martyka. Poza nim, w codzienną działalność firmy zaangażowane są także jego żona – Aneta oraz jej siostra Renata Jurczyk wraz z mężem Marcinem.

Jesteśmy typowym rodzinnym biznesem, przy czym kolejne osoby z kręgów familijnych pojawiały się w nim sukcesywnie – mówi Paweł Martyka. – Obecnie tworzymy 12-osobowy zespół, zajmujący się w szeroko rozumianą produkcją poligraficzno-reklamową. Jedną z naszych specjalizacji, wyróżnioną podczas niedawnych targów Rema Days Warsaw 2018, jest też oklejanie pojazdów.

Na wspomnianej wystawie odbył się konkurs 3M Ednorsed Wrap!t Ring zorganizowany przez centrum szkoleniowo-egzaminacyjne 3M – The Wrap Center z myślą o certyfikowanych aplikatorach 3M Endorsed. Wśród ośmiu startujących zespołów znalazły się też Aneta Martyka i Renata Jurczyk, które wystąpiły pod szyldem The Wrap Sisters, zdobywając najwięcej głosów wśród 1800 osób obserwujących zmagania.

Jesteśmy niezwykle dumne z tego faktu, gdyż dyplomy 3M Endorsed posiadamy wraz z siostrą dopiero od roku – mówi Aneta Martyka. – Tematem oklejania zajmujemy się, także biznesowo, od lat. Jednak certyfikacją 3M Endorsed zainteresowałyśmy się dopiero podczas targów RemaDays Warsaw 2017, by już po roku wziąć udział w konkursie i – co bardzo nas cieszy – w nim zwyciężyć. Co ciekawe, na tych samych, ubiegłorocznych targach krystalizowała się kwestia plotera UV, jaki mieliśmy wówczas w planach. Była to zatem podwójnie inspirująca dla nas impreza.

Rzeczywiście, na stoisku firmy Agfa pracował wówczas model Anapurna H2050i LED, który już po kilku miesiącach wzbogacił nasz park sprzętowy – potwierdza Paweł Martyka

Dostarczone w grudniu 2017 r. do Omega Art rozwiązanie to wszechstronna maszyna, umożliwiająca bezpośrednie zadrukowywanie mediów sztywnych oraz giętkich. Urządzenie jest wyposażone w innowacyjne głowice Konica Minolta, drukuje w sześciu kolorach z dodatkową bielą (stosowaną jako kolor podkładowy bądź kryjący).

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -
A N K I E T A

Ankieta

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu grudniowym przedstawimy podsumowanie.