- Reklama -spot_imgspot_img

Agfa Expert Loader: zwiększona automatyzacja

- Reklama-

Automatyzacja procesów prepress to jeden z najważniejszych czynników decydujących o wydajności całego zakładu poligraficznego. Z myślą o użytkownikach systemów CtP z serii Avalon N8 firma Agfa posiada w ofercie kilka rozwiązań usprawniających produkcję form drukowych, m.in. jedno- i wielokasetowe podajniki płyt.

W przypadku rozwiązania klasy high-end, jakim jest najszybszy model – Avalon N8-90, belgijski producent wprowadził jeszcze jedną opcję – Expert Loader. Ten kompaktowy, paletowy system, mieszczący 1200 płyt w formacie B1, pozwala na ich automatyczne ładowanie z prędkością do 70 szt./h, eliminując konieczność ingerowania w cały proces ze strony operatora.

- Reklama -

System Expert Loader jest dostępny w dwóch wersjach – Expert Loader Fix i Expert Loader Var. W obu przypadkach jego pojemność wynosi 1200 płyt w formacie od 740 x 605 do 1165 x 950 (i grubości z zakresu 0,24-0,4 mm). W wersji Fix rozwiązanie oferuje obsługę dwóch wcześniej zdefiniowanych w systemie formatów płyt. Opcjonalnie można go rozbudować o jedną kasetę, mieszczącą 100 dodatkowych płyt.

Wersja Var jest bardziej zaawansowana. Wyposażono ją w moduł automatycznego wykrywania formatu (co eliminuje konieczność jego wcześniejszego definiowania na etapie zamówienia urządzenia) oraz umożliwiono jej rozbudowę o jedną lub dwie kasety podawcze (każdą o pojemności 100 płyt), a także opcjonalną jednostkę, pozwalającą na wdrożenie drugiej palety z 1200 płytami. Ta ostatnia jest dedykowana drukarniom oczekującym maksymalnej wydajności procesów prepress.

Pełna automatyzacja w zakresie przygotowalni CtP

Rozwiązanie firmy Agfa – jak podaje producent – zwiększa znacząco wydajność całego systemu CtP – umożliwia podawanie do 70 płyt w ciągu godziny, zapewniając przy tym ciągłość pracy do nawet 1200 sztuk bez konieczności uzupełniania podajnika. Odbywa się to w bezpieczny sposób przy pomocy specjalnych ssawek – od strony pokrytej emulsją. System wykrywania podwójnej płyty redukuje liczbę ewentualnych błędów i niepotrzebnych interwencji operatora. Przekładki ochronne są automatycznie usuwane i umieszczane w pojemnym wózku.

Wygoda użytkowania

Expert Loader umożliwia ładowanie płyt bezpośrednio z palety do naświetlarki CtP. Jedyna czynność, jaką musi wykonać operator, to wprowadzenie palety do wnętrza urządzenia. We właściwym pozycjonowaniu palety pomaga zaawansowany system laserowych linii. Operator steruje i kontroluje cały proces przy pomocy intuicyjnego panelu dotykowego.

Na podstawie informacji firmy Agfa

spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych