Agfa i Multicam Plus nawiązują współpracę

We wrześniu Agfa podpisała umowę agencyjną z Multicam Plus – dostawcą zaawansowanych rozwiązań produkcyjnych dla przedsiębiorstw z branży meblarskiej.

Na jej podstawie w ofercie drugiej z wymienionych firm znalazły się bazujące na energooszczędnej technologii UV LED plotery inkjetowe z serii Anapurna i Jeti oraz sterujące nimi oprogramowanie Asanti. Pierwszym efektem współpracy była obecność firmy Agfa na stoisku Multicam Plus podczas targów Drema 2018, odbywających się w połowie września w Poznaniu.

„Nasze rozwiązania produkcyjne, wykorzystujące technologię inkjet UV LED, w coraz większym stopniu znajdują zastosowanie poza typową branżą poligraficzno-reklamową – mówi Przemysław Arabski, kierujący działem druku cyfrowego firmy Agfa w Polsce. – Jednym z kluczowych segmentów, do jakiego chcemy z nimi docierać, jest – bardzo silna w naszym kraju – branża meblarska”.

Na bazie umowy, zawartej we wrześniu, w ofercie handlowej Multicam Plus znalazły się wszystkie produkowane przez firmę Agfa plotery inkjetowe z serii Anapurna i Jeti oraz sterujące nimi oprogramowanie Asanti. Pierwszą okazją do ich wspólnej promocji były targi Drema w Poznaniu.

Na stoisku Multicam Plus znalazły się próbki materiałów, wykorzystywanych w produkcji i dekorowaniu mebli, zadrukowanych w ploterze firmy Agfa. Z myślą o gościach odwiedzających stoisko przez całe targi byli na nim obecni przedstawiciele jej działu inkjetowego.

Paweł Boratyński, jeden ze współwłaścicieli Multicam Plus, dodaje:

„Od około dziesięciu lat dostarczamy do firm meblarskich, producentów drzwi, podłóg itp. z Polski zaawansowane rozwiązania techniczne, np. zaprezentowane na targach w Poznaniu wysokowydajne szlifierki czy linie do uszlachetniania. Z uwagi na potrzeby zgłaszane przez naszych klientów, oczekujących coraz większej kompleksowości oferty, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu jej o maszyny do bezpośredniego zadruku w technice inkjet UV. Analiza działających na rynku dostawców pokazała, że Agfa to optymalny z naszego punktu widzenia partner, oferujący najlepsze rozwiązania i profesjonalną obsługę posprzedażową”.

Multicam Plus to firma założona przed dekadą przez Pawła Boratyńskiego i Mariusza Tomczaka. Od wielu lat jest polskim przedstawicielem znanych na rynku meblarskim producentów: Bürkle (maszyny do uszlachetniania powierzchni), Weber (szlifierki szerokotaśmowe), Venjakob (urządzenia do lakierowania natryskowego), Gottschild (urządzenia do polerowania powierzchni) oraz Kuper i Mayer (maszyny do obróbki forniru). Ma za sobą liczne wdrożenia w największych firmach z tej branży, działających w Polsce.

„Plotery Agfa są komplementarne w stosunku do naszej obecnej oferty. Tworzą ją wyłącznie rozwiązania z najwyższej półki, oferowane przez globalnych graczy o uznanej marce. W tym przypadku, jako uzupełnienie druku cyfrowego, możemy też zaoferować nakładarki walcowe Bürkle do zabezpieczenia grafiki lakierami UV w różnym stopniu połysku lub przygotowania podłoża do nadruku. Takie wspólne działania, w połączeniu z doświadczeniem producentów lakierów, dają klientowi końcowemu dobrze dopracowaną technologię i profesjonalne wsparcie techniczne na każdym etapie projektu. Mamy nadzieję, że już wkrótce będziemy mieli okazję świętować pierwsze wspólne wdrożenia ploterów Agfa u naszych klientów” – mówi Paweł Boratyński.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?