Agfa i UNILIN na targach InPrint 2019

Podczas zbliżających się targów InPrint 2019 w Monachium (12-14 listopada), firmy Agfa i UNILIN zaprezentują na wspólnym stoisku (nr 510) przełomowe – zdaniem obu dostawców – rozwiązanie przeznaczone do cyfrowego zadrukowywania laminatów podłogowych i meblowych. Składają się na nie atramenty inkjetowe stworzone przez firmę Agfa oraz wodne primery produkowane przez UNILIN.

- reklama -

Wspólna targowa prezentacja to efekt współpracy obu firm, które połączyły swoje siły, badając możliwość zastosowania techniki inkjetowej przy wysokonakładowym, realizowanym z dużą prędkością zadrukowywania papierów dekoracyjnych, wykorzystywanych jako wierzchnia warstwa laminatów podłogowych i meblowych. W rezultacie opracowane zostały dedykowane zestawy składające się z wodnych primerów i atramentów, przeznaczone do tego rodzaju produkcji, realizowanej w maszynach cyfrowych pracujących w trybie „z roli na rolę”.

Kombinacja konwencjonalnie aplikowanych primerów UNILIN i dopasowanych do nich pod względem pigmentacji atramentów Agfa zaowocowała rozwiązaniem oferującym – co podkreślają partnerzy – szeroki gamut kolorystyczny, wysoką jakość drukowania i niskie zużycie atramentów. Ma ono w założeniach obu dostawców konkurować – także pod względem cenowym – z powszechnie stosowaną w tego typu produkcji techniką wklęsłodrukową.

„Integracja naszego rozwiązania w ramach istniejącej infrastruktury produkcyjnej jest o tyle łatwa, że tę innowacyjną technologię cechuje pełna kompatybilność z konwencjonalnymi procesami takimi jak impregnacja, prasowanie, cięcie czy mielenie” – mówi Jasmine Geerinckx, Business Development Manager w dziale technologicznym UNILIN. Tom Cloots, dyrektor działu rozwiązań przemysłowych w firmie Agfa, dodaje: „Jako że mamy tu do czynienia z procesem cyfrowym, druk inkjetowy może znaleźć zastosowanie w całym cyklu życia – od fazy początkowej, gdy realizowane są bardzo małe partie, poprzez właściwą produkcję wysokonakładową, na finalnych dodrukach skończywszy, gdy dany produkt wychodzi z użytku. Ta elastyczność pozwala na szybkie reagowanie wobec oczekiwań rynkowych, przy utrzymaniu minimalnego poziomu stanów magazynowych”.

Goście odwiedzający stoisko obu firm będą mieli okazję obejrzeć liczne próbki laminatów wykonanych z udziałem nowo powstałego rozwiązania. Do ich dyspozycji będą też specjaliści z firm Agfa i UNILIN, gotowi odpowiedzieć na wszystkie pytania związane z zastosowaniem zestawów składających się z różnych primerów i atramentów.

Przedstawiciele obu dostawców – Marc Graindourze – Business Development Manager w dziale atramentów inkjetowych Agfa oraz Jasmine Geerinckx – wystąpią też w ramach specjalnej przestrzeni targowej – Application Stage – z prezentacją zatytułowaną „Milowy krok w cyfrowym zadrukowywaniu laminatów podłogowych i meblowych”.

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.