Akonda: bigowanie i falcowanie grubego papieru to nie problem

W październiku warszawska spółka „Druk Firmowy”, która nieustannie dąży do rozwoju w każdym zakresie, zainwestowała w bigówko-falcerkę Swift Speed Fold dostarczoną przez firmę Akonda. Inwestycja ta pozwoli drukarni w pełni zautomatyzować procesy introligatorskie, które do tej pory były częściowo zlecane zewnętrznym podwykonawcom, co wiązało się często nie tylko z dłuższym czasem wykonywania zleceń, ale też z angażowaniem do danego zlecenia większej liczby pracowników.

- reklama -

Bigówko-falcerka Swift Speed Fold to wielofunkcyjna maszyna bigująco-perforująco-składająca, która składa papier do 350 g/m2 (łam podwójny) czy nawet 400 g/m2 (łam pojedyńczy) i pozwala na ułożenie stosu arkuszy papieru do 10 cm oraz pracę z prędkością nawet do 6300 ark./godz. Wszystko to bez rysowania arkuszy, z kompensacją dokładności w zależności od grubości papieru, z pobieraniem podciśnieniowym od góry i unoszonym stołem. 7-calowy, dotykowy programator sprawia, że ustawianie pracy jest intuicyjne i proste.

Automatyczna bigówko-falcerka Swift Speed to doskonałe rozwiązanie do wszystkich drukarni cyfrowych i offsetowych. Swift Speed oferuje wysoką precyzję bigowania z możliwością regulacji głębokości. Innowacyjne rozwiązanie w postaci krążków perforacyjnych, sterowanych elektromagnesem, pozwala na załączenie i wyłączenie perforacji, tworząc tak zwaną perforację fragmentaryczną.

Urządzenie daje możliwość wykonania kilku perforacji na arkuszu, umożliwiając tym samym produkcję kuponów, biletów czy zrywek bez konieczności wykonywania wykrojnika! Bigówka automatyczna Swift Speed może zostać wyposażona w narzędzia dodatkowe: listwę perforującą, listwę bigującą 0,6 mm do pracy z papierami do około 250 g/m2, listwę bigującą 1 mm do pracy z papierami około 300 g/m2, listwę bigującą 1,4 mm do pracy z papierami od około 300 g/m2 oraz moduły: perforujące, rozcinające, bigujące, perforujące fragmentaryczne. Zastosowany mechanizm listwy pozwala na wykonanie bigowania lub perforacji co 0,5 mm. Samo urządzenie może zarówno bigować i składać, perforować i składać, ale również tylko bigować lub tylko perforować.

Na pytanie, jakie korzyści firma uzyskała dzięki nowej maszynie Daniel Konatowicz, właściciel firmy mówi:

Do tej pory pracowaliśmy na urządzeniach ręcznych lub półautomatach. Nie minął miesiąc a cała linia działa pełną parą. Minęły czasy, kiedy część nakładów zlecamy na zewnątrz, bo automatyzacja wszystkich procesów to niewyobrażalna oszczędność czasu. Kiedyś jedno zlecenie wykonywało 5 osób w 4 godziny, teraz wykonuje je jedna osoba w pół godziny. Nie mogę nie wspomnieć o tym, że to urządzenie jest bardzo przyjazne i proste w obsłudze, a wszelkie najdrobniejsze wątpliwości rozwiało bardzo rzetelne szkolenie, jakie Akonda przeprowadziła podczas instalacji.

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Najważniejsze wyzwania na "teraz" dla Twojego biznesu