Agencja Reklamowa TOP została założona we Włocławku w 1995 roku i przez 10 lat prowadziła działalność o charakterze kreatywnej agencji marketingowej. W tym czasie została wyróżniona dwiema prestiżowymi nagrodami: finalisty w Ogólnopolskim Festiwalu Reklamy „Złote Orły” oraz pierwszym miejscem na „TOUR SALON 2001 – dziesiąty przegląd książki krajoznawczej i turystycznej”.

- reklama -

Rozwój działalności i konsekwentne budowanie relacji biznesowych zaowocowały wprowadzeniem zmian procesowych i produktowych, czego konsekwencją było przeniesienie koncentracji z usług marketingowych na działalność produktowo-usługową, przy wykorzystaniu druku cyfrowego.

Dziś Agencja TOP oferuje kompleksowe usługi poligraficzne projektowania/składu, druku i oprawy introligatorskiej, których wysoka jakość została potwierdzona w 2018 roku przyznanym przez  Krajowe Centrum Certyfikacji Wykonawców Certyfikatem „Sprawdzonego Wykonawcy Zamówień Publicznych” (w kategorii DUŻY WYKONAWCA).

Firma stale usprawnia proces produkcyjny i dba o poprawę jakości aktualnych rozwiązań. W zeszłym roku właściciele firmy podjęli decyzję o zwiększeniu automatyzacji procesu produkcji, w tym kalendarzy trójdzielnych. Obok zakupu nowego urządzenia do druku cyfrowego, które dało możliwość zwiększenia szybkości, jakości i zmiany formatów drukowanych produktów – Agencja Top poszukiwała też odpowiednich maszyn dających możliwość ograniczenia prac manualnych, głównie przy powstawaniu kalendarzy trójdzielnych. Efektem tych poszukiwań był zakup dwóch maszyn od firmy Akonda.

Pierwszą z nich był Cal One 1000. Jest to maszyna pozwalająca zautomatyzować w pełni proces przyklejania kalendariów i główki do plecków. Jest to konstrukcja polska, gdzie zastosowane zostały sprawdzone, wysokiej klasy materiały i podzespoły oraz innowacja techniczna potwierdzona przez Urząd Patentowy RP.

Maszyna Cal One nie tylko znacząco przyspiesza proces tworzenia jedno- i trójdzielnych kalendarzy, eliminując pracochłonny proces, który do tej pory możliwy był do realizowania tylko metodami manualnymi. W zależności od dotychczasowej organizacji pracy w drukarni, każda maszyna jest w stanie zastąpić nawet do 8 par ludzkich rąk.