- Reklama -spot_imgspot_img

Alternatywa dla folii termokurczliwej

- Reklama-

DS Smith ogłosił współpracę z Krones, dostawcą maszyn i systemów pakujących, w celu stworzenia ECO Carrier – zrobionej z surowców odnawialnych alternatywy dla folii termokurczliwej do butelek wielopakowych PET.

Rozwiązanie ECO Carrier po raz pierwszy zostało pokazane podczas targów drinktec w Monachium (12–16 września). Przeznaczone jest do zautomatyzowanego systemu pakowania opracowanego przez firmę Krones dla linii LitePac Top. System, który jest ekoalternatywą dla plastiku, wykorzystuje klipsy z tektury falistej, aby utrzymać butelki PET razem. Jest szczególnie efektywny przy butelkach od 1 L do 1,5 L w multipackach 2×2 lub 3×2. 

- Reklama -

Marc Chiron, Sales, Marketing & Innovation Director, Packaging w DS Smith powiedział:

„Nasi klienci oczekują ekologicznych rozwiązań, które zastąpią plastik, przy jednoczesnej bezproblemowej integracji z ich liniami produkcyjnymi. Dzięki współpracy z Krones jesteśmy w stanie pomóc naszym klientom zmniejszyć użycie tworzyw sztucznych, podnieść poziom recyklingu i przejść na gospodarkę cyrkularną. Nasze rozwiązanie umożliwia tę transformację, ponieważ jest łatwe do wdrożenia, w pełni przetwarzalne i oparte na wykorzystaniu surowców odnawialnych” – wyjaśnił.

Wolfgang Huber, szef działu Order Center and Assembly, Packaging Technology w Krones dodał:

„Nasza współpraca z DS Smith odzwierciedla wspólne ambicje naszych firm w zakresie zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest tworzenie rozwiązań odpowiadających na rosnące dążenie konsumentów do prowadzenia przyjaznego dla klimatu i środowiska stylu życia. Będąc globalnym dostawcą gotowych rozwiązań, mamy wiedzę, technologię i zasięg, aby wnieść znaczący wkład w zakresie zrównoważonego rozwoju, wykorzystując sprawdzone i najnowocześniejsze maszyny pakujące Krones” – podsumował.

Bezproblemowa integracja z liniami produkcyjnymi i wsparcie brandingu

Rozwiązanie Variopac Pro® firmy Krones zostało zaprojektowane w sposób umożliwiający bezproblemową integrację z linią produkcyjną klienta, aby zapewnić maksymalną wydajność i minimalne zakłócenia. Próby w terenie pokazały, że rozwiązanie ECO Carrier jest w pełni wydajne i kompatybilne z Krones Variopac Pro®. ECO Carrier można również w pełni konfigurować tak, aby producenci mogli umieszczać komunikację marketingową na klipsie kartonowym i papierowej owijce.

Korzyści dla zrównoważonego rozwoju | Korzyści oferowane przez ECO Carrier wybiegają poza zastąpienie plastiku – zaprojektowany przy użyciu innowacyjnego systemu Circular Design Metrics firmy DS Smith ECO Carrier ma potencjał, by zmniejszyć emisję dwutlenku węgla o 71 proc. w porównaniu z plastikową folią termokurczliwą, w całości nadaje się do recyklingu, w 100 proc. pochodzi ze źródeł odnawialnych i jest całkowicie bezpieczny dla środowiska naturalnego1.

1 Planet Safe odnosi się do klasyfikacji rozkładu organicznego rozwiązań opakowaniowych. Dla celów klasyfikacji oceniamy kompostowalny i biodegradowalny charakter falistego elementu opakowania. Jeśli istnieją dodatkowe komponenty, które nie są uważane za bezpieczne dla środowiska, zostanie wprowadzona proporcjonalnie zmniejszona liczba.

Źródło: DS Smith


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych