- Reklama -spot_imgspot_img

Alternatywa dla plastikowych folii termokurczliwych od Mondi

- Reklama-

Mondi wprowadził na rynek Hug&Hold, nadające się do recyklingu rozwiązanie na bazie papieru, które zastępuje plastikową folię termokurczliwą w opakowaniach butelek PET.

Marki FMCG, w tym producenci napojów, dążą do ograniczenia zużycia zbędnych tworzyw sztucznych. Cele te są zgodne z oczekiwaniami konsumentów, a globalni konsumenci szukają mniej plastiku przy zakupie produktu. Nowe rozwiązanie Hug&Hold firmy Mondi jest zatem na czasie, spełniając potrzeby marek i ich klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

- Reklama -

Zrównoważona alternatywa dla folii termokurczliwej Mondi | Hug&Hold składa się z dwóch elementów, które zapewniają bezpieczny i bezpieczny transport, a także układanie wiązek butelkowanych napojów. Pierwszym elementem jest zgłoszony do opatentowania rękaw wykonany w 100% z papieru pakowego, który owija się wokół butelek, aby bezpiecznie je utrzymać.

Wykonany z Advantage SpringPack Plus, oferuje wysoką wytrzymałość na rozciąganie i może wytrzymać wystarczającą wagę, aby zapiąć i ustabilizować butelki podczas transportu. Drugim elementem jest falisty klips, który trzyma butelki na szyi. Opcjonalny zintegrowany uchwyt oznacza, że wiązka butelek może być łatwo przenoszona i transportowana. Proste oddzielenie pojedynczych butelek od opakowania przez konsumenta lub personel detaliczny zwiększa wygodę projektu.

Dzięki Hug&Hold Mondi jako pierwsze produkuje i wprowadza na rynek kompletną koncepcję, zapewniając mocne i stabilne rozwiązanie wykonane z odnawialnych i w pełni nadających się do recyklingu materiałów, odpowiednich dla istniejących strumieni odpadów papierowych w całej Europie. Zespół współpracował z Krones, globalnym specjalistą w dziedzinie technologii automatyzacji opakowań, aby zapewnić, że Hug&Hold może pakować butelki w pełni zautomatyzowanym procesie za pomocą najnowszych maszyn Krones. Krones oferuje ponadto opcje modernizacji istniejących maszyn, umożliwiając łatwe przejście na Hug&Hold jako zrównoważoną alternatywę.


Silvia Hanzelova, Dyrektor Sprzedaży Specialty Kraft Paper w Mondi, mówi: “Wykorzystując zespół specjalistów Mondi w zakresie papieru pakowego i tektury falistej, byliśmy w stanie opracować w pełni oparte na papierze rozwiązanie przy minimalnym zużyciu materiału. Po dokładnych testach z Krones i globalną marką napojów, Hug& Hold został potwierdzony pod względem trwałości i rentowności.”

Ewolucja wtórnych opakowań transportowych jest właśnie tym, czego potrzebuje globalny przemysł napojów, ponieważ patrzy na future. Zrównoważona, funkcjonalna i w pełni zautomatyzowana alternatywa dla folii termokurczliwej z tworzyw sztucznych oznacza, że właściciele marek mogą bezpiecznie przejść na nadające się do recyklingu opakowanie papierowe, bez żadnego ryzyka dla ich produktu lub logistyki. – Tarik Aniba, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu rozwiązań z tektury falistej w Mondi.

Hug&Hold jest obecnie dostępny dla butelek PET o pojemności od 0,5 l do 1,5 l w pakietach po sześć lub cztery.

Źródło: Mondi


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych