Amagraf, OKI i ColorPainter E64s w firmie Tozamet

Wielkoformatowy ploter OKI ColorPainter E64s rozpoczął niedawno pracę w firmie Tozamet, będącej producentem maszyn i urządzeń do stabilizacji gruntu, wykorzystywanych w różnych branżach przemysłu.

Od lewej: Tomasz Wajda, właściciel firmy Tozamet i Łukasz Przybysz, przedstawiciel firmy Amagraf
- reklama -

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Tozamet rozpoczęło swoją działalność w 2007 roku od usług spawania małych elementów oraz toczenia na tokarkach konwencjonalnych. Obecnie firma zajmuje się produkcją maszyn dla budownictwa i budowy dróg, usługami transportowo-sprzętowymi, a także obróbką metali. Głównym profilem jej działalności jest produkcja maszyn do stabilizacji gruntu tj. rozsiewaczy (rozsypywaczy) spoiw i stabilizatorów gruntu.

- reklama -

Zgodnie z przepisami unijnymi – mówi Tomasz Wajda – każda z takich maszyn musi posiadać specjalną etykietę. Do tej pory musieliśmy jej wykonanie zlecać firmom poligraficznym, jednak często wiązało się to z dużym czasem oczekiwania na wykonanie takiej usługi, nawet do dwóch tygodni. W przypadku maszyny za 100 tysięcy złotych opóźnianie jej dostawy przez brak etykiety za 5 zł stawało się dla nas coraz bardziej nieakceptowalne, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup własnych urządzeń. Umożliwiają nam one realizowanie tego rodzaju produkcji na miejscu, co pozwoliło nam z jednej strony uzyskać niezależność, z drugiej – w przyszłości świadczyć usługi poligraficzne. W naszym regionie jest na to potencjał, więc mamy nadzieję, że z czasem również w tym zakresie będziemy mogli wykorzystywać zakupione urządzenia.

Firma, po końcowej analizie oferty dwóch producentów, zdecydowała się na zakup plotera OKI ColorPainter E64s.

OKI ColorPainter E64s jest jednym z ploterów w rodzinie OKI ColorPainter. Drukuje na mediach o szerokości maksymalnej 1,6 m, z prędkością do 23 m²/h i korzysta ze sprawdzonych tuszy SX o wysokiej lepkości.

Wydruki z niego, co podkreśla Adam Kulesza – cechuje wysoka jakość, zapewniana dzięki zastosowaniu wielu rozmiarów kropli nawet przy najwyższych prędkościach drukowania. Dodatkowo dostępny jest tu tryb gwarantujący wysoką gęstość bez zmniejszania prędkości.

Ploter oferuje także użytkownikom ograniczenie przestojów w pracy i ciągłość produkcji, m.in. dzięki wyposażenie go w wysokiej częstotliwości przemysłowe głowice o podwyższonej wytrzymałości. Wraz z ploterem dostarczane jest oprogramowanie sterujące – CPManager. Informuje ono o stanie drukowania, wyświetla ostrzeżenia i powiadomienia o błędach, a także zapewnia łatwy dostęp do ustawień i parametrów urządzenia. Można je obsługiwać za pomocą komputera oraz zintegrować z urządzeniem mobilnym, np. za pomocą Twittera.

Na podstawie informacji firmy Amagraf

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.