spot_img

Ankieta prawdę powie? Podziel się swoją opinią

- Reklama-

O ile % jesteście zmuszeni podnieść swoje ceny dla klientów, by zniwelować podwyżki: prądu, paliwa, materiałów itd.? Tak brzmiało kolejne pytanie w ankiecie jaka była umieszczona na naszych stronach w ostatnich tygodniach. Zaproponowaliśmy Wam klika odpowiedzi: do5%, od 5 do 10%, od 10 do 15%, od 15 do 20% i powyżej 20%, oraz reagujemy na bieżąco.

W sumie oddano 277 głosów. To bardzo dobry wynik. A wszystkie głosowania rozłożyły się następująco:

  • Do 5% = 6,86 %
  • od 5 do 10%, = 10,11 %
  • od 10 do 15% = 22,02%
  •  od 15 do 20% = 17,69%
  • powyżej 20% = 7,94 %
  • reagujemy na bieżąco. = 35,38 %

Jak widać, zdecydowanie liderem okazała się odpowiedź „reagujemy na bieżąco”. Przy tak szybko zmieniających się cenach, trudno jest utrzymać w ofercie zaproponowaną cenę dla klienta w przez najbliższe dwa dni. Może przesadzamy, ale znamy już drukarnie, których wycena ważna jest przez najbliższe 24 godziny. To oczywiście w przypadku produkcji bieżącej, natomiast Ci z Was, którzy walczą o kontrakty długoterminowe, mają nie lada orzech do zgryzienia.

Jak będzie kształtowała się przyszłość? Czy poligrafia rzeczywiście będzie dalej rozwijała się tak dynamicznie? Co o tym sądzicie?

Swoją drogą zaskakujecie nas. Ledwo umieściliśmy nowe pytania do ankiety, a już pierwsze Wasze głosy się pojawiły. Super. Bardzo dziękujemy.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. A pytanie brzmi następująco:

O ile % jesteście zmuszeni podnieść swoje ceny dla klientów, by zniwelować podwyżki: prądu, paliwa, materiałów itd.?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych