Antalis i Mondi zawarli ogólnoeuropejską umowę dystrybucyjną

Antalis i Mondi zawarli ogólnoeuropejską umowę dystrybucyjną dotyczącą asortymentu papierów graficznych Mondi NAUTILUS® dla profesjonalnych dostawców usług poligraficznych

- reklama -

W ciągu ostatnich dwóch lat popyt na papiery z recyklingu stale rośnie. Popyt ten jest zaspokajany przez producentów reagujących na rosnącą troskę o efektywniejsze wykorzystanie zasobów naturalnych oraz ponowne wykorzystanie surowców. Papiery z recyklingu idealnie pasują do rozwijającej się na całym świecie inicjatywy 3R (Re-duce, Re-use, Re-cycle). Dzięki tej nowej umowie dystrybucyjnej, Antalis wzmocni swoją pozycję lidera w dostarczaniu zrównoważonych ekologicznie produktów na rynek.

„Jesteśmy zadowoleni z nowej umowy dystrybucyjnej. Wraz z zakończeniem produkcji asortymentu papierów makulaturowych Arjowiggins Graphics, musieliśmy znaleźć alternatywę dla naszych klientów. Wierzymy, że Mondi posiada odpowiedni asortyment produktów i usług, aby stać się liderem rynku w segmencie niepowlekanych papierów z recyklingu. Posiada także duże doświadczenie w tworzeniu rozpoznawalnych marek. Jesteśmy przekonani, iż marką NAUTILUS® możemy promować korzyści płynące z używania papierów z recyklingu” – mówi Xavier Jouvet, Dyrektor ds. Marketingu i Zakupów Antalis International.

„Antalis posiada globalną obecność na rynku, silne powiązania z agencjami oraz właścicielami marek. Pomoże nam to przyspieszyć przyjęcie przez użytkowników produktów NAUTILUS® i tym samym rozpowszechnić rozwiązania zrównoważone ekologicznie. Współpracując ze sobą, możemy jeszcze bardziej rozwinąć rynek graficznych papierów makulaturowych”, komentuje Johannes Klumpp, Dyrektor ds. Marketingu i Sprzedaży Papierów Niepowlekanych w Mondi Group.

„Na rynku krajowym Antalis Poland będzie wyłącznym dystrybutorem produktów Mondi NAUTILUS®. Zawarcie tej umowy potwierdza zaufanie do firmy Antalis oraz udowadnia jej silną pozycję w branży. Włączenie do oferty produktów Mondi NAUTILUS® pozwoli nam dalej rozwijać naszą sprzedaż produktów recyklingowanych i pomagać naszym klientom w realizacji ich strategii CSR.” – komentuje Christophe Hunaut, Dyrektor Zarządzający regionu CSEE oraz Antalis Poland Sp. z o.o.

„W strategii CSR firmy Antalis, bardzo ważnym aspektem jest pełna transparentność w łańcuchu dostaw, certyfikacja, jak również edukacja konsumenta. Dzięki rozszerzeniu współpracy z Mondi i promocji papierów NAUTILUS, kontynuujemy globalną politykę zrównoważonego rozwoju, spełniając przy tym oczekiwania odpowiedzialnych społecznie klientów Antalis.” – dodaje Anna Ziemińska-Woźniak, Menadżer Produktu Antalis Poland Sp. z o.o..

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.