spot_img

AR Packaging wprowadza na rynek tekturową tackę

- Reklama-

W poszukiwaniu rozwiązań w zakresie opakowań cyrkulacyjnych do bardziej wymagających zastosowań, AR Packaging wprowadza tekturową tackę do pakowania gotowych posiłków i innych schłodzonych produktów spożywczych w atmosferze modyfikowanej. W pełni nadające się do recyklingu rozwiązanie TrayLite ® stanowi wydajną i wygodną alternatywę dla plastikowych tacek barierowych i zmniejsza ilość tworzyw sztucznych o 85%.

Poszukiwanie opakowań, które zastępują tworzywa sztuczne, a jednocześnie nie zwiększają marnotrawienia żywności, jest bardziej intensywne niż kiedykolwiek. Pełne plastikowe tacki są powszechnie stosowane do schłodzonych dań gotowych, przetworzonego mięsa, świeżych ryb i innych wrażliwych produktów, które wymagają wysokiej ochrony barierowej. Wprowadzane są alternatywy z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu, lecz wielu właścicieli marek, sprzedawców detalicznych i producentów żywności wyznaczyło cele dotyczące opakowań w pełni nadających się do recyklingu o maksymalnej zawartości włókien.

Łącząc ekspertyzę Grupy zarówno w opakowaniach kartonowych, jak i elastycznych materiałach wysokobarierowych, AR Packaging opracowało nową koncepcję tacek na bazie włókien o nazwie TrayLite®. Tacka wykonana z tektury pochodzącej ze zrównoważonych źródeł jest wyłożona i uszczelniona cienkimi foliami mono o wyższej barierze, aby zapewnić ochronę produktu i wydłużony okres przydatności do spożycia. Tacka kartonowa, wyściółka i folia zamykająca są łatwe do oddzielenia od siebie i segregacji.

“Cieszymy się, że możemy zaoferować nową ulepszoną tackę papierową i wspierać rozwój w kierunku bardziej cyrkularnych rozwiązań opakowaniowych”, mówi Yoann Bouvet, globalny dyrektor ds. Sprzedaży w AR Packaging. “Zaprojektowany do recyklingu, łatwy w użyciu oraz nadający się do podgrzewania, TrayLite® jest idealnym rozwiązaniem do szerokiej gamy produktów,takich jak dania gotowe, schłodzone mięso i ryby oraz posiłki odżywcze. Lekkie i zużywajace o 85% mniej plastiku, TrayLite® jest zrównoważoną alternatywą dla konwencjonalnych plastikowych tacek.”

Dzięki opatentowanej konstrukcji tacki, grubość kartonu można dostosować do konkretnych potrzeb, a tym samym zużywa się mniej zasobów, jednocześnie uzyskując najściślejszą integralność uszczelnienia. Wewnętrzna wyściółka nadaje się do recyklingu jako monomateriał PE z ultracienką warstwą barierową, która zapewnia kluczową ochronę produktu, a tym samym minimalizuje marnotrawstwo żywności. System nie wykorzystuje kleju, aby oddzielenie i recykling opakowań były tak łatwe i zoptymalizowane, jak to tylko możliwe. Natomiast branding i komunikacja z konsumentem jest doskonała dzięki możliwościom drukowania na całej powierzchni tacki – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz – w efektywny sposób.

“Naszym celem jest tworzenie bezpiecznych i zrównoważonych rozwiązań opakowaniowych we współpracy z naszymi klientami, a tym samym pomoc w zaspokajaniu potrzeb konsumentów i ambitnych celów naszych klientów w zakresie zrównoważonego rozwoju”, mówi Harald Schulz, dyrektor generalny AR Packaging. “Wprowadzenie na rynek TrayLite® potwierdza to zaangażowanie i jest kolejnym dodatkiem do naszej szerokiej gamy kreatywnych innowacji dostarczanych przez naszą Grupę.”

*Walidacja musi być przeprowadzona przez klienta dla każdego produktu

Źródło: AR Packaging

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. A pytanie brzmi następująco:

O ile % jesteście zmuszeni podnieść swoje ceny dla klientów, by zniwelować podwyżki: prądu, paliwa, materiałów itd.?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych