Atramenty firmy Agfa z certyfikatem GREENGUARD Gold

- reklama -

Agfa poinformowała, że atramenty inkjetowe z jej oferty – Anuvia 1250/1551 oraz Anapurna 1200/1501,  uzyskały w ostatnim czasie prestiżowy certyfikat GREENGUARD Gold, potwierdzający ich przyjazność dla środowiska naturalnego. Są one dedykowane rozwiązaniom drukującym tego producenta, bazującym na technologii UV LED i dedykowanym zastosowaniom typu Sign & Display.

Certyfikat GREENGUARD jest przyznawany rozwiązaniom spełniającym najbardziej rygorystyczne standardy w kontekście emisji środków chemicznych do atmosfery i pomagającym zredukować poziom zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach zamkniętych, jak również zminimalizować ryzyko narażenia na czynniki chemiczne. GREENGUARD Gold uwzględnia dodatkowo kryteria zdrowotne dotyczące ponad 360 rodzajów lotnych związków organicznych (LZO).

- reklama -

Jego uzyskanie uwarunkowane jest niższym poziomem całkowitej emisji LZO, co ma zagwarantować, że dany produkt jest akceptowalny z punktu widzenia jego zastosowania we wrażliwych środowiskach wewnętrznych takich jak szkoły czy ośrodki zdrowia.

Stworzone przez firmę Agfa zestawy atramentów Anuvia 1250 i 1551 oraz Anapurna 1200 i 1501 uzyskały najwyższy poziom certyfikacji GREENGUARD Gold. Potwierdza on, że obie serie są w pełni bezpiecznie w kontekście ich zastosowań wewnętrznych, np. przy produkcji tapet (lub innych materiałów) pokrywających całe ściany pomieszczeń, a nie tylko rozwiązań typu signage czy materiałów dekoracyjnych (które  z założenia pokrywają ściany jedynie w części).

„Przyznanie certyfikatu GREENGUARD Gold naszym atramentom inkjetowym, dedykowanym wielkoformatowym maszynom Agfa pracującym w technologii UV LED, potwierdza nasze zaangażowanie w oferowanie rozwiązań drukujących, które są w pełni przyjazne dla środowiska naturalnego – mówi Sarah Lafleur, Application Product Manager Inkjet Ink w firmie Agfa. – W konsekwencji przedsiębiorstwa inwestujące w plotery z serii Anapurna i Jeti mają pewność, że nabywają kompleksowe rozwiązanie bezpieczne dla zdrowia operatora maszyny, a zarazem otwierające nowe możliwości biznesowe. Za jego sprawą wychodzimy naprzeciw proekologicznym oczekiwaniom klientów, oczekujących certyfikowanego rozwiązania dedykowanego zastosowaniom wewnętrznym np. przy wykańczaniu wnętrz”.

Liczna rodzina wielkoformatowych rozwiązań firmy Agfa

Nagrodzone, 4- i 6-kolorowe zestawy atramentów inkjetowych UV LED Anuvia i Anapurna zostały stworzone z myślą o ich pełnej kompatybilności z wielkoformatowym ploterami z serii Jeti i Anapurna. Producent podkreśla, że oferują ona szeroki gamut kolorystyczny, zapewniając wysoką żywotność reprodukowanych barw, a w rezultacie – naturalne w odbiorze wydruki, mające być atrakcją i inspiracją dla oglądających ją osób. Ich receptura zakłada wszechstronność w kontekście aplikowania atramentów na różnego rodzaju media sztywne i giętkie, co ma zwiększyć spektrum potencjalnych zastosowań: ogólnych, wewnętrznych i zewnętrznych.

Agfa zapewnia, że niezależnie od podłoża i produktu finalnego, jej atramenty UV LED gwarantują właściwe przyleganie do materiału oraz dokładność aplikacji, a dzięki opatentowanej technologii Thin Ink Layer (bazującej na odpowiednim połączeniu wysokiej pigmentacji z zoptymalizowaną dyspersją pigmentów oraz właściwym zastosowaniu algorytmów systemu workflow Asanti, sterującego pracą plotera), zużycie atramentu w przełożeniu na 1 m2 jest tu najniższe na rynku.