Herzog & Heymann GmbH, należący od niedawna do Grupy Komori producent specjalistycznych urządzeń postpressowych, w tym falcerek – od miniaturowych do wielkoformatowych,  systemów mailingowych, linii do produkcji ulotek farmaceutycznych zaprezentował nowy SmartPACK 100 czyli automatyczny system pakowania ulotek farmaceutycznych. Przedstawicielem obu dostawców na rynku polskim jest firma Reprograf-Grafikus SA.

H+H SmartPACK 100 Automated Tray Packing Delivery rewolucjonizuje proces wytwarzania i pakowania ulotek farmaceutycznych w formie outsertów, bookletów a także insertów z próbkami towarów.

SmartPACK 100 jest przewidziany do współpracy z systemami produkcyjnymi H+H, ale również wszystkich innych producentów.

Niewątpliwą zaletą tego urządzenia  jest intuicyjny narząd i łatwość obsługi, która polega na załadowaniu pustych rynienek kartonowych z jednej strony transportera i odbieraniu napełnionych gotowymi produktami rynienek w drugiej strony. Jeden operator jest w stanie swobodnie obsługiwać  pakowarkę SmartPACK 100 i jednocześnie nawet złożony system składania ulotek.

Dla domknięcia ciągu automatyzacji SmartPACK 100 jest wyposażony w zintegrowany system zapewnienia jakości z równaczem produktów i kamerą 3D, które zapewniają, że 100% zapakowanych produktów ma właściwe parametry wymiarowe i są prawidłowo upakowane.

Losowo zdarzające się produkty nie spełniające warunków są wyrzucane bez zatrzymania maszyn. System ma budowę modułową i jest mobilny, dlatego łatwo go dołączyć do innej linii produkcyjnej lub rozszerzyć o dodatkowy moduł, np. etykietowania napełnionych rynienek.

SmartPACK 100 połączony linią H+H do produkcji outsertów farmaceutycznych jest prezentowany w działaniu w dniach 27.07 – 14.08.2020 z siedzibie H+H w Bielefeld, w Niemczech.

Źródło: Reprograf-Grafikus

- reklama -

Co dziś generuje Ci największy problem/koszt przy produkcji opakowań i chciałbyś to zmienić?

2. Co jest największym kosztem pozostałości poprodukcyjnych?

3. Jak najszybciej zwiększyć techniczną jakość produkcji?