spot_imgspot_imgspot_img

Automatyzacja druku. Oszczędności i większa kontrola nad całą firmą

W branży poligraficznej coraz częściej pojawiają się tematy technologii automatyzujących druk. Ostatnio przyczynek do dyskusji stanowi prezentacja Canon Polska podczas Międzynarodowych Targów Druku i Reklamy RemaDays 2023.

- Reklama-

Całe stoisko producenta poświęcone było właśnie tematowi automatyzacji: mogliśmy się na nim przekonać, że urządzenia i systemy upraszczające pracę z drukiem dotyczą zarówno drukarni produkcyjnych, jak i biur inżynieryjnych czy pracowni artystycznych. Ale zacznijmy od podstawowego pytania: dlaczego warto postawić na automatyzację druku?

Rafał Osiekowicz, ekspert Canon Polska od druku wielkoformatowego, nie pozostawia wątpliwości: – Jednym z najważniejszych czynników mobilizujących przedsiębiorców do unowocześniania swojego parku maszynowego są rosnące koszty produkcji. Szczególną rolę odgrywają podwyżki cen energii i surowców, a także wzrosty kosztów pracowniczych.

I dodaje, że oszczędności uzyskane dzięki automatyzacji pracy mogą dotyczyć niemal każdego działu w firmie wykorzystującej druk. Przyjrzymy im się w tym artykule.

Oszczędność podłoży drukarskich, energii… i czasu | W przypadku omawiania technologii poligraficznych, na myśl przychodzi ich użycie przede wszystkim w drukarniach. To profesjonalni dostawcy usług druku są oczywistymi nabywcami poligraficznych urządzeń i systemów. I właśnie w drukarniach automatyzacja druku przynosi najbardziej widoczne korzyści: oszczędności związane z niższym zużyciem energii i materiałów eksploatacyjnych mogą być niebagatelne. Nie mówiąc już o odciążeniu pracowników z konieczności wykonywania najbardziej pracochłonnych, żmudnych zadań.

Strefa automatyzacji produkcji

Aby zrozumieć, jak może to działać w praktyce, warto przyjrzeć się jednemu z urządzeń prezentowanych przez Canon podczas RemaDays 2023. imagePRESS V1000 to nowoczesne urządzenie do druku cyfrowego na papier cięty, wyposażone w liczne systemy automatyzujące pracę.

Wbudowany w maszynę sensor spektrofotometryczny oszczędza czas operatora, umożliwiając mu kalibrację druku przy pomocy zaledwie jednego guzika, bez czasochłonnego sprawdzania jakości na wydruku próbnym.

Ciąg dalszy na kolejnej stronie

spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, jakie portale społecznościowe przegląda?

2. Czy podczas rozmowy ze swoim klientem (partnerem biznesowym) pytasz o to, w jakich portalach społecznościowych działa aktywnie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00