Avargraf rozbudowuje swoje portfolio o falcerki MB Bäuerle

Firma Avargraf – dostawca nowych i używanych maszyn, a także materiałów poligraficznych – po raz kolejny, odpowiadając na oczekiwania klientów, poszerzyła portfolio oferowanych urządzeń. Tym razem do jej oferty dołączyły automatyczne falcerki MB Bäuerle, a jeden z oferowanych modeli – prestigeFOLD NET 52/4 – znalazł niemal od razu pierwszego nabywcę w naszym kraju. Rozmowy dotyczące kolejnych kontraktów sprzedażowych są w toku.

Mieszcząca się w St. Georgen w Szwarcwaldzie w Niemczech firma MB Bäuerle istnieje od 155 lat, a od 60 produkuje systemy służące przetwarzaniu papieru. W połowie 2017 roku została przejęta przez firmę GUK – Falzmaschinen Griesser & Kunzmann GmbH & Co. KG, jednego ze światowych liderów w dziedzinie falcerek do ulotek dla przemysłu farmaceutycznego, kosmetycznego i innych branż, której przedstawicielem na rynku polskim od 1993 roku jest firma Avargraf.

Zarówno przedsiębiorstwo MB Bäuerle, jak również GUK po połączeniu wykorzystują własne moce produkcyjne niezależnie od siebie. Zachowują też swoje oddzielne kompetencje i oddzielne rynki. Podczas gdy GUK posiada referencje na rynku farmaceutycznym i w zakresie konfekcjonowania sfalcowanych produktów dla tej dziedziny, MB Bäuerle jest ważnym producentem w zakresie wyposażenia do kopertowania, a także jest jednym ze światowych liderów oraz prekursorów w zakresie automatyzacji obsługi i pracy falcerek. Dzięki połączeniu oba te przedsiębiorstwa uzupełniają się obecnie w swoich ofertach.

Jak podkreślają przedstawiciele Avargraf, poszerzenie oferty firmy o nowe produkty MB Bäuerle spotkało się niemal od razu z dużym zainteresowaniem klientów, czego efektem jest pierwsza zakończona instalacja w jednej z rodzimych drukarń.

„Poszukując rozwiązań, które w jeszcze większym zakresie zaspokajają różne oczekiwania naszych klientów zdecydowaliśmy się włączyć produkowane przez MB Bäuerle falcerki do naszej oferty, co spotkało się z dużym zainteresowaniem klientów i zaowocowało pierwszymi zamówieniami” – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf.

Pierwsza z zainstalowanych w polskiej drukarni falcerka to model prestigeFOLD NET 52/4. Jest  ona wyposażona w samonakładacz z wysokiego stosu, agregat falcujący z czterema kieszeniami falcującymi, wykładanie strumieniowe, narzędzia do perforowania, bigowania i cięcia.

Jak podaje Avargraf, wdrożona maszyna jest przygotowana do późniejszej rozbudowy o drugi agregat falcujący i prasę do sfalcowanych składek, co świadczy o elastyczności tego rozwiązania, a klientom daje możliwość podejmowania decyzji inwestycyjnych w odpowiednim dla nich czasie.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Czy planowane targi DRUPA 2021 odbędą się?