Avargraf i technologia nanodruku na RemaDays 2018

- reklama -

 

Podczas Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw 2018 firma Avargraf po raz pierwszy zaprezentowała najnowsze rozwiązanie w swojej ofercie – nanodrukarkę Europrinter Nano-1602DX. Wzbudziło ono ogromne zainteresowanie gości odwiedzających tę imprezę.

- reklama -

Na stoisku Avargraf można było zobaczyć system w pracy „na żywo” i porozmawiać ze specjalistami firmy na temat szerokich możliwości tego urządzenia. Urządzenie doceniło również jury konkursu „The Prize For Innovations”, przyznając ploterowi brązowy medal w kategorii „Technology Park”.

Od lewej: Przemysław Kida i Sławomir Kugaudo z nagrodą

Cieszymy się, że do naszej bogatej oferty dla branży poligraficznej dołączyło zupełnie nowe rozwiązanie, bazujące na innowacyjnej technologii. Nanodrukarka Europrinter Nano-1602DX to kompaktowy, bardzo precyzyjny ploter hybrydowy, przeznaczony do zadrukowywania mediów giętkich podawanych z roli oraz mediów sztywnych w postaci arkuszy i płyt. Możliwości tej technologii są ogromne.

Okazało się, że zarówno przedstawiciele branż poligraficznej, reklamowej, a także wielu innych; goście z Polski, ale także z zagranicy z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się możliwościom tego urządzenia, co pozwala nam zaliczyć nasz udział w tej imprezie do kategorii sukcesu. Nie mniej istotna była dla nas także nagroda – brązowy medal – przyznany ploterowi w konkursie „The Prize For Innovations” w kategorii „Technology Park”. Oznacza to, że również specjaliści docenili to innowacyjne urządzenie – mówi Sławomir Kugaudo, prezes firmy Avargraf.

Dwie technologie – druku ekosolwentowego i UV – w jednym urządzeniu

Nanodrukarki Europrinter – jak podaje ich producent – są nową, uniwersalną i elastyczną propozycją łączącą w sobie cechy dwóch technologii: druku ekosolwentowego i UV.  Wykorzystują do pracy atramenty NANOthINK barwione substancjami (barwnikami) o wielkości cząstek mniejszej niż 100nm. Tak małe cząstki pigmentu sprawiają, że atrament wyprodukowany przy ich użyciu nie ma – co podkreśla producent – szkodliwego wpływu na elementy drukarki (np. głowice drukujące), a wysoka pigmentacja i adhezja cząstek do podłoży powoduje, że można tu drukować bardzo cienkimi warstwami atramentu zachowując wysoką światłoczułość i odporność wydruków, bez potrzeby stosowania agresywnych rozpuszczalników.

Na podstawie informacji firmy Avargraf