- Reklama -spot_imgspot_img

Aztec Label oszczędza czas i pieniądze dzięki inwestycji w system Flenex od Fujifilm

- Reklama-

Założona w 1993 roku firma Aztec Label produkuje niezwykle szeroką gamę etykiet i naklejek samoprzylepnych w różnych kolorach, rozmiarach i ilościach dla klientów w Wielkiej Brytanii i za granicą. Od chwili powstania firma stabilnie się rozwija, zatrudniając obecnie 25 osób w zakładzie West Midlands i notując roczne obroty na poziomie powyżej 3,6 miliona funtów.

„Podstawowe wymagania, jakie stawiają nam nasi klienci, dotyczą jakości i szybkości dostaw” — mówi Colin Le Gresley, dyrektor zarządzający, Aztec Label. „Niezależnie od branży – czy chodzi o segment żywności i napojów, farmaceutyczny i medyczny, AGD i higieny osobistej, motoryzacyjny czy jakikolwiek inny – wszyscy nasi klienci poszukują spójnej wysokiej jakości i niezawodnych szybkich dostaw. Aby mieć pewność, że spełniamy te oczekiwania, zawsze wypatrujemy rozwiązań technicznych, które pomogą nam pracować lepiej. Dlatego postanowiliśmy wypróbować wymywane wodą płyty Flenex FW od Fujifilm”.

- Reklama -

„Mieliśmy pewne problemy z materiałem płyt od poprzedniego dostawcy, a rozwiązanie Flenex firmy Fujifilm wyglądało na obiecującą alternatywę. Współpracowaliśmy już intensywnie z firmą Fujifilm, od pewnego czasu używając jej atramentów, a test płyt Flenex od razu okazał się udany, natychmiast rozwiązując nasze problemy. Uzyskaliśmy doskonałe wymywanie płyt w o połowę krótszym czasie, bez gromadzenia się osadu w procesorze. Przygotowywanie płyt przebiega teraz szybciej i mamy znacznie mniej awarii płyt, więc łatwo było podjąć decyzję.

Technologia płyt wymywanych wodą jest znana firmie Aztec, która stosuje ją od niemal dekady w ramach swojego zobowiązania do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Przed kilkoma laty firma poczyniła także duże inwestycje w energię słoneczną, instalując panele fotowoltaiczne na dachu zakładu podczas remontu wartego 250 000 funtów. Jako jedna z pierwszych firma dołączyła w 2017 roku do programu BPIF Zero Labels 2 Landfill.

„Inwestycja w system Flenex to kolejny krok mający pomóc nam nadal być ekologicznym dostawcą usług przygotowania do druku i samego druku” — mówi Le Gresley.

Inwestycja obejmowała również procesor C-Touch i nowe atramenty UV-LED JJ firmy Fujifilm. Le Gresley przypisuje procesorowi dodatkową oszczędność czasu w procesie przygotowywania płyt i nadal jest pod wrażeniem wydajności atramentów.

Andy Kent, kierownik oddziału, Fujifilm Graphic Systems UK: „Płyty Flenex FW zapewniają zarówno wyjątkową jakość, jak i wydajność druku, znacznie obniżając koszt eksploatacji w porównaniu do rozwiązań termicznych, rozpuszczalnikowych, a nawet wymywanych wodą. Cieszymy się, mogliśmy dostarczyć firmie Aztec Label tę technologię, która pomaga jej poprawić jakość usług świadczonych klientom i dodatkowo wzmacnia jej ekoreferencje”.

Źródło: Fujifilm

spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii związanej z tematami komunikacji.

Jak długie informacje prasowe czytasz?

Co decyduje o Twoim zainteresowaniu daną informacją?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych