- reklama -

W drukarni Max Print z Gorzowa Wielkopolskiego rozpoczęły niedawno pracę dwa nowe urządzenia introligatorskie: krajarka jednonożowa baumannperfecta 92 Premium Line 2020 i podnośnik do stosu papieru Lift 127.

Oba dostarczyła firma Avargraf – jeden z wiodących dostawców maszyn i urządzeń introligatorskich, działający od wielu lat na rynku polskim – która  od 1993 roku jest także polskim przedstawicielem niemieckiej firmy Perfecta Schneidemaschinenwerk GmbH, obecnie tworzącej grupę baumannperfecta.

Max Print to rodzinna drukarnia działająca na rynku usług poligraficznych od niemal 30 lat, specjalizująca się w produkcji opakowań. Działająca z sukcesami firma uruchamia właśnie drugą halę produkcyjną, gdzie gromadzi – jak zapewnia Stanisław Grześkowiak, jej właściciel – sprzęt innowacyjny i wysoce zautomatyzowany.

„Maszyny firmy baumannperfecta z pewnością do takich należą. Owszem, w naszych poszukiwaniach braliśmy pod uwagę ofertę innych dostawców, jednak firma Avargraf  i jej właściciel Sławomir Kugaudo są już dla nas – z racji wielu lat działalności tego dostawcy na rynku i naszych pozytywnych doświadczeń z poprzednich zakupów – synonimem bezpieczeństwa i stabilności. Dlatego po raz kolejny zdecydowaliśmy się na wybór maszyny z oferty tego dostawcy, decydując się jednocześnie na maszyny baumannperfecta – lidera w zakresie produkcji tego typu urządzeń. Jesteśmy z tego wyboru bardzo zadowoleni”.

„Krajarka baumannperfecta 92 to innowacyjna maszyna, w której zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania ułatwiające pracę operatorowi oraz podnoszące wydajność  – mówi Stanisław Grześkowiak. – Poza zaawansowanymi rozwiązaniami mechanicznymi wyróżnia się przyjaznym interfejsem użytkownika oraz wysokimi standardami bezpieczeństwa, a troska o naszych pracowników jest dla nas również niezmiernie ważna”.

Zainstalowane urządzenie jest przystosowane do cięcia różnego rodzaju materiałów takich jak np. papier, karton, folia, guma, skóra, papier ścierny, w postaci stosu bądź pojedynczych arkuszy. Dedykowane jest zarówno pracy przy drukowaniu książek, akcydensów i opakowań, ale także w introligatorniach oraz przy sprzedaży i przetwórstwie papieru.

Maszyna jest wyposażona w komputer Perfecta Cutpit z monitorem dotykowym, na którym istnieje możliwość pracy w trzech trybach obsługi, tzn. w trybie 0 – bez funkcji programowania; UC- z programem, lecz ze zredukowanym zakresem funkcji i w trybie TS –z programem, w tym z wizualizacją procesu cięcia i z kompletnym zakresem funkcji.

- reklama -

Jak ważny jest dla Ciebie temat zarządzania barwą w miejscu, w którym pracujesz?