Canon imagePROGRAF PRO. Nowa seria niezawodnych ploterów graficznych

- reklama -

Canon prezentuje nową serię ploterów imagePROGRAF PRO, dedykowaną profesjonalnym fotografom i dostawcom usług druku, dzięki której produkcja grafiki artystycznej czy materiałów reklamowych w najwyższej jakości będzie jeszcze bardziej intuicyjna.

Świetnie prezentujące się plakaty czy reprodukcje znanych dzieł sztuki mogą być teraz drukowane bez ramek i bez konieczności manualnego przycinania. Seria pięciu modeli imagePROGRAF PRO spełni oczekiwania każdego użytkownika, gdyż każde urządzenie oferuje zautomatyzowaną obsługę mediów i bardziej inteligentne funkcje wykorzystywane w codziennej pracy.

- reklama -

Junichi Wachi, Director of LFP EMEA w Canon Europe, mówi:

„Obecnie tysiące firm używają serii imagePROGRAF PRO i naszych atramentów pigmentowych LUCIA PRO do tworzenia wydruków wielkoformatowych – grafik, plakatów, reprodukcji dzieł sztuki czy fotografii. Dlatego wprowadziliśmy pięć nowych modeli, które zapewniają jeszcze wyższą jakość druku i bazują na inteligentnych technologiach, które ograniczają ilość pracy niezbędnej do wykonania danego zlecenia. Dzięki temu można drukować efektywniej, szybciej i bardziej ekologicznie, bo generując mniej odpadów”.

AUTOMATYZACJA + DOKŁADNOŚĆ W OBSŁUDZE MEDIÓW = WYDAJNOŚĆ

Z nowymi imagePROGRAF PRO nie trzeba tracić czasu (i pieniędzy), aby ustawić rolę we właściwej pozycji, ani sprawdzać, czy urządzenie ma wystarczającą ilość papieru, aby zakończyć zadanie. Canon rozwiązał wszystkie te wyzwania. Wystarczy umieścić rolę na podajniku, a podłoże załaduje się automatycznie. Do tego technologia obsługi nośników zastosowana w ploterze automatycznie wykrywa rodzaj i rozmiar podłoża. Dzięki temu można skoncentrować się na ważniejszych zadaniach i prowadzeniu biznesu.

W ploterach imagePROGRAF PRO można nawet zmienić nośnik na drugiej rolce i wydać polecenie drukowania, podczas gdy urządzenie wykonuje jeszcze wcześniej zlecone zadanie. Plotery zapamiętują także to, jak często używane jest dane medium i do jakich zadań – dzięki czemu właściwa identyfikacja podłoży za każdym razem staje się coraz bardziej dokładna.

Jakże częstą sytuacją na produkcji jest ta, gdy operator – myśląc, że zadanie jest w trakcie produkcji – spostrzega, że w połowie procesu skończył się papier. To realna strata czasu, papieru i tuszu. W nowych urządzeniach imagePROGRAF PRO ta sytuacja nie ma prawa się wydarzyć. Panel sterowania urządzeń wyraźnie informuje, ile papieru ma do dyspozycji ploter i czy wystarczy go, aby dokończyć zadanie.

Dwa czujniki – jeden przy rolce, a drugi w pobliżu obszaru druku – mierzą ilość nośnika załadowanego do maszyny, co pozwala dokładnie oszacować potrzebną długość papieru. Dodatkowo najczęściej wykorzystywane funkcje plotera – Load, Feed i Cut – zostały umieszczone jako klawisze funkcyjne na panelu wyświetlacza, aby jeszcze bardziej ułatwić codzienną pracę.