spot_imgspot_img

Canon: instalacja pięciu drukarek Océ Colorado 1640

- Reklama-

Canon poinformował, że po zakończonych sukcesem testach, niemiecka firma Comdatek GmbH, jako pierwszy klient w obszarze EMEA podjęła decyzję o zakupie i instalacji pięciu ploterów Océ Colorado 1640 – najszybszych w segmencie 64-calowych urządzeń rolowych Canon z innowacyjną technologią UVgel. Wraz z zainstalowanymi wcześniej dwoma urządzeniami Océ Colorado 1640, trzy kolejne urządzenia wdrożono w zakładzie należącym do Comdatek w Hückelhoven k. Mönchengladbach pod koniec 2017 r.

Comdatek to firma specjalizująca się w cyfrowych wydrukach wysokiej jakości dla klientów z branży promocyjno-reklamowej. Pierwsze urządzenia Océ Colorado 1640, jako uzupełnienie dotychczasowej floty drukarek lateksowych i eko-solwentowych, zostały zakupione z myślą o podniesieniu wydajności drukarni. Pierwsze urządzenie Océ Colorado zostało zainstalowane w Comdatek w marcu 2017 r., jeszcze przed oficjalnym wprowadzeniem drukarek na rynek (oficjalna premiera miała miejsce podczas targów FESPA w maju 2017 r.).

Przed wdrożeniem, drukarki zostały poddane bardzo surowym testom pod kątem różnorodnych zastosowań przez zespół Comdatek, ze szczególnym naciskiem na drukowanie plakatów oraz podświetlanych materiałów reklamowych.

Ograniczenia powszechnie stosowanej technologii rolowej były jednym z kluczowych powodów, dla których Comdatek zdecydował się rozszerzyć swój park maszynowy o wydajne urządzenia Canon z technologią UVgel.

Klasyczne technologie solwentowe są sprawdzone, ale mają swoje ograniczenia. Chodzi przede wszystkim o utrzymanie stałej, wysokiej jakości druku. Reprodukcje kolorów nie zawsze są jednakowe, częstym problemem jest również sklejanie się papieru. Nasze urządzenia lateksowe i solwentowe wymagają dodatkowo częstego serwisowania, co także generuje dodatkowe wysokie koszty na opiekę techniczną, a problem ten nasila się wraz ze wzrostem liczby zleceń. W kontekście planów rozwoju i uruchomienia trzyzmianowego systemu pracy, musieliśmy ograniczyć te zagrożenia. – mówi dyrektor zarządzający jednostki Viktor Kelm

W roku 2017 Comdatek będzie obchodzić dziesiątą rocznicę działalności. W tym okresie, ta wciąż młoda firma, rozrosła się z trzyosobowego przedsiębiorstwa do, liczącego obecnie 200 pracowników, znaczącego na rynku gracza z przestrzenią produkcyjną o łącznej powierzchni 6000 m2.

Comdatek stale się rozwija, a coraz większa część działalności opiera się na druku cyfrowym. W tym celu firma nieustannie poszukuje innowacyjnych technologii druku wysokiej jakości i ocenia je pod kątem tego, czy będą mogły przyczynić się do zwiększenia wydajności świadczonych usług. Tylko w ten sposób może zapewnić swoim klientom – głównie firmom marketingowym, zainteresowanym maksymalnym skróceniem czasu produkcji – odpowiedniej jakości materiały promocyjne.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- Reklama -

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Twoim zdaniem, co jest największym zagrożeniem dla biznesu (poligrafii) w najbliższym czasie?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych