Canon: nowa PIXMA TS705

Canon zaprezentował dziś swoją najmniejszą, 5-atramentową drukarkę dla biur domowych oraz mikro i małych firm. PIXMA TS705 to kompaktowe urządzenie obsługujące szeroki wachlarz nośników, wyposażone w 2 wysokowydajne podajniki papieru (350 arkuszy), rozbudowane opcje łączności bezprzewodowej (kompatybilne z asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Home) oraz zgodne z licznymi aplikacjami do zdalnej i kreatywnej pracy.

- reklama -

Kompatybilność z inteligentnymi asystentami głosowymi Amazon Alexa i Google Home sprawia, że w ramach nowoczesnego biura domowego PIXMA TS705 staje się integralnym elementem spójnego środowiska rozwiązań IoT.

Dzięki temu, za pomocą prostych poleceń głosowych, możemy poprosić Alexę lub asystenta Google np. o wydrukowanie prezentacji czy szablonu firmowego raportu, ale także kolorowanek dla dzieci i łamigłówek sudoku. Podłączone do sieci urządzenie samodzielnie powiadomi nas również o aktualnym statusie i poziomie atramentu w drukarce.

Konstrukcja nowej drukarki PIXMA TS705 jest aż o 18 proc. mniejsza od poprzednika – modelu PIXMA iP7250 – a dodatkowo posiada wspomniane już funkcje kontroli głosowej, łączności bezprzewodowej oraz miejsce na oszczędne kartridże.

Pojemne podajniki na 350 arkuszy oraz obsługa różnorodnych nośników – od błyszczącego i matowego papieru po niestandardowe formaty kwadratowe (8,9 x 8,9 cm) to odpowiedź na potrzeby małego biznesu, który oczekuje od urządzeń biurowych jednocześnie elastyczności i wydajności pracy. Intuicyjna obsługa jest także zasługą ekranu LCD.

Drukarka Canon PIXMA TS705 jest wyposażona w 5 osobnych atramentów, które zapewniają zarówno wysokiej jakości, wyraźny tekst i grafikę, jak również szczegółowe fotografie o nasyconych kolorach. Co więcej, opcjonalne pojemniki z tuszem XL i XXL umożliwiają wymianę każdego z 5 tuszów niezależnie, tym samym optymalizując koszty eksploatacji urządzenia.

Pełna zgodność z aplikacjami Canon
Aplikacja Canon PRINT na urządzenia mobilne z systemem iOS i Android umożliwia drukowanie bezpośrednio ze smartfona lub tabletu za pośrednictwem Wi-Fi. Za pomocą Canon PRINT możemy również skorzystać z funkcji szybkiego kopiowania – w tym celu wykonujemy zdjęcie, w kilku prostych krokach konwertujemy je na format PDF i drukujemy.

Drukowanie dokumentów i zdjęć bezpośrednio z popularnych rozwiązań chmurowych (Google Drive, Dropbox) oraz serwisów społecznościowych (Facebook, Instagram) jest możliwe dzięki aplikacji PIXMA Cloud Link.

Aplikacja ta umożliwia zdalny dostęp do firmowych dokumentów, a także pozwala na zdalne drukowanie. Co więcej PIXMA TS705 jest kompatybilna z platformami AirPrint (iOS), Mopria (Android) i Windows 10 Mobile, przez co możemy drukować materiały bez konieczności instalowania jakichkolwiek aplikacji.

Nowa PIXMA TS705 posiada funkcje zwiększające oszczędność papieru i energii, takie jak automatyczny druk dwustronny czy opcja Auto Power On/Off. Ta druga funkcjonalność pozwala zaprogramować urządzenie do automatycznego włączania/wyłączania np. w godzinach pracy, dzięki czemu nie musimy martwić się o to, że zostawimy uruchomioną drukarkę po wyjściu z biura.

Personalizowane wydruki, takie jak kalendarze, kolaże czy naklejki możemy drukować za pomocą aplikacji Canon Easy-PhotoPrint Editor (na komputery PC lub urządzenia mobilne). Kreatywności wydrukom dodaje obsługa szerokiej gamy mediów, w tym papierów magnetycznych, samoprzylepnych czy w kwadratowym formacie 8,9 x 8,9 cm. Możemy też skorzystać z ponad 200 szablonów naklejek na paznokcie dostępnych w kompatybilnej aplikacji Canon Nail Sticker Creator.

- reklama -


A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.