- Reklama -spot_imgspot_img

Canon proponuje: 3 nowe drukarki PIXMA G

- Reklama-

Canon zaprezentował trzy kompaktowe i ekonomiczne drukarki z systemem stałego zasilania w atrament, rozszerzając tym samym popularną linię drukarek PIXMA G.

Zaprojektowana z myślą o małych przedsiębiorstwach i biurach domowych PIXMA G6050 to wielofunkcyjna kolorowa drukarka z możliwością skanowania i kopiowania, wyposażona w praktyczny, odchylany panel przedni z 2-liniowym wyświetlaczem LCD. PIXMA G5050 to kolorowa drukarka z łączem Ethernet dla bezpiecznych połączeń sieciowych oraz obsługą Wi-Fi do komunikacji bezprzewodowej z urządzeniami mobilnymi. Z kolei PIXMA GM2050 to jednofunkcyjna, monochromatyczna drukarka atramentowa, która sprawdzi się w środowiskach drukujących duże ilości czarno-białych dokumentów.

- Reklama -

Wszystkie trzy nowe modele PIXMA G zaprojektowano z myślą o maksymalnej wygodzie i wydajności pracy w niewielkich środowiskach biurowych. Szybki druk i niskie koszty eksploatacji to zasługa ulepszonych zbiorników z atramentem, które zapewniają również wysoką wydajność i bezkompromisową funkcjonalność w codziennej pracy niewielkich grup roboczych.

Canon PIXMA G6050

Wysokowydajne pojemniki z atramentem Canon przynoszą wymierne oszczędności w eksploatacji. Z trzech butelek czarnego atramentu można uzyskać nawet do 18 000 stron wydruków (PIXMA GM2050). Z kolei na jednym zestawie kolorowych tuszów można wydrukować nawet do 7 700 stron[1] na urządzeniach PIXMA G6050 i Canon PIXMA G5050. Ta wysoka wydajność oraz łatwe, samodzielne uzupełnianie zbiorników z atramentem pozwala ograniczyć przerwy w pracy urządzeń i zaoszczędzić czas dzięki wyeliminowaniu konieczności ciągłego zakupu wkładów z atramentem.

Maksymalna wydajność to również zasługa funkcji automatycznego drukowania dwustronnego i pojemności aż 350 arkuszy papieru, co pozwala zmniejszyć częstotliwość jego uzupełniania i ograniczyć wydatki ponoszone na jego zakup. Gdy ilość atramentu w drukarce jest niewielka, można ją szybko uzupełnić dzięki specjalnym pojemnikom, zaprojektowanym w celu jak najszybszego „tankowania” urządzenia.

Canon PIXMA GM2050

PIXMA G6050 i G5050 są bardzo szybkie – drukują z prędkością 13 obrazów czarno-białych na minutę[2], a wydruki kolorowe z prędkością 6,8 obrazu na minutę[3]. Prędkości te pozwalają znacznie zwiększyć produktywność urządzeń.

Oszczędność kosztów i zwiększenie wydajności w nowych drukarkach serii PIXMA G nie wpływają na jakość wydruków. Nowo opracowany, dedykowany tym urządzeniom czarny pigmentowy atrament Canon drukuje ostry i wyraźny tekst, idealny do dokumentów czy prezentacji. Canon PIXMA G6050 i Canon PIXMA G5050 świetnie nadają się także do druku zdjęć, które w formacie A4 są drukowane bez marginesów. Przygotowanie „odbitki” w formacie 4 x 6 cali zajmuje zaś drukarkom 37 sekund[4].

Wszystkie prezentowane urządzenia zapewniają również wygodną obsługę za pomocą urządzeń mobilnych i darmowej aplikacji Canon PRINT (iOS i Android) oraz możliwość drukowania z popularnych platform chmurowych, m.in. Google Drive, Dropbox i Evernote, za pomocą usługi PIXMA Cloud Link. Zapewniając jeszcze większą elastyczność druku, użytkownicy modeli PIXMA G6050 i PIXMA G5050 mogą drukować bezprzewodowo i bezpośrednio z urządzenia mobilnego, wyposażonego w technologie AirPrint (iOS), Mopria (Android) lub Windows 10 Mobile. Dla firm, które wymagają połączenia przewodowego z urządzeniem w miejscu pracy, dostępne jest również łącze Ethernet.

Właściciele małych firm, chcący rozszerzyć działalność na wiele lokalizacji, mogą zdalnie monitorować eksploatację każdej z podłączonych do sieci drukarek za pomocą dostępnej online bazy Management Information Base (MIB) firmy Canon. System umożliwia zdalne sprawdzanie poziomu atramentu i liczby wydrukowanych na wybranym urządzeniu stron, tak aby nowe zasobniki z atramentem czy papier zamówić z wyprzedzeniem, przed wyczerpaniem zapasów.

Canon PIXMA G6050 i PIMA G5050 pozwalają na wydruki na wielu nowych nośnikach, w tym na magnetycznym papierze fotograficznym, samoprzylepnym papierze fotograficznym i kwadratowym papierze fotograficznym o rozmiarach 3,5 x 3,5 cala. Dlatego urządzenia te to także doskonały wybór dla tych, którzy poszukują kreatywnej drukarki do domu.

Dzięki najnowszej gamie wydajnych drukarek atramentowych Canon z systemem stałego zasilania, małe firmy i biura domowe mogą cieszyć się funkcjonalnością urządzeń i oszczędnością kosztów, zachowując przy tym doskonałą jakość wydruków.

Nowe drukarki Canon PIXMA G dostępne będą od czerwca 2019 r. w sklepie internetowym Canon oraz u oficjalnych partnerów handlowych.

[1] Wydajność butelki z atramentem użytej do wstępnego uruchomienia urządzenia jest niższa niż w przypadku kolejnych wymian, ponieważ pewna ilość atramentu jest używana do napełniania głowicy drukującej podczas konfiguracji urządzenia. Wydajność zasobników z atramentem to szacunkowa wartość, oparta na indywidualnej metodzie testowania opracowanej przez Canon, która wykorzystuje kolorowy wykres ISO/IEC 24712 i symulację ciągłego drukowania z wykorzystaniem butelek z atramentem po wstępnej konfiguracji urządzenia. Nie należy łączyć wydajności stron czarnych i kolorowych. Wydajność stron różni się w zależności od rodzaju drukowanych dokumentów i innych czynników.

Wydajność stron to szacunkowa wartość oparta na indywidualnej metodzie testowania opracowanej przez Canon, wykorzystującej monochromatyczny wykres ISO/IEC 19752 i symulację ciągłego drukowania z wymianą zasobników z tuszem po wstępnej konfiguracji urządzenia.

[2] Pomiar w oparciu o międzynarodowe standardy w trybie domyślnym. Podczas długotrwałego drukowania urządzenie może spowolnić pracę, aby zapobiec wzrostowi temperatury wewnętrznej.

[3] Pomiar w oparciu o międzynarodowe standardy w trybie domyślnym. Podczas długotrwałego drukowania urządzenie może spowolnić pracę, aby zapobiec wzrostowi temperatury wewnętrznej.

[4] Pomiar prędkości drukowania zdjęć jest oparty na domyślnym ustawieniu ISO/JIS-SCID N2 dla Photo Paper Plus Glossy II i nie uwzględnia czasu przetwarzania danych na komputerze głównym.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych