- Reklama -spot_imgspot_img

Canon przenosi całą produkcję ploterów płaskich Océ Arizona do Europy

- Reklama-

Canon rozszerza swoją działalność w Europie i konsoliduje całą produkcję ploterów płaskich w niemieckim Poing pod Monachium.

Nowe centrum produkcyjne Canon będzie od teraz jeszcze ściślej współpracować z działem R&D (zlokalizowanym w niedalekim Venlo w Holandii), który zajmuje się rozwojem technologii atramentowych. Ta jeszcze bliższa współpraca stwarza lepsze warunki do projektowania innowacyjnych technologii z obszaru druku materiałów graficznych i przemysłowych aplikacji.

- Reklama -

Choć do tej pory Canon także produkował w Poing swoje plotery płaskie, konsolidacja wszystkich procesów i całej produkcji w jednym miejscu w centrum Europy otworzy nowe możliwości.

Usprawniona linia produkcyjna, obejmująca specjalne oprzyrządowanie, routing i zdalnie kontrolowane urządzenia do montażu wrażliwych podzespołów będzie gotowa do końca września 2018 r. W związku z tym prognozowane jest zwiększenie produkcji ploterów Oce Arizona płaskich aż o 30 proc.

Wzrost wydajności produkcyjnej będzie wspierany przez zmodernizowane laboratoria prototypowania i zakłady testowe w Venlo, jak również przez rozbudowaną sieć dostawców w Europie i Ameryce, dzięki którym Canon będzie rozwijał łańcuch globalnej sprzedaży wielkoformatowych ploterów płaskich. Skupienie wszystkich sił produkcyjnych w niemieckim Poing znacząco skróci czas realizacji – od złożenia zamówienia po instalację maszyny u klientów w Europie, ale także usprawni działanie obsługi serwisowej i wsparcia technicznego.

Jeppe Frandsen, wiceprezes Canon Europe, komentuje:

„Koncentrując całą produkcję ploterów płaskich w jednej, europejskiej lokalizacji chcemy jeszcze mocniej rozwinąć naszą silną pozycję rynkową w oparciu o współpracę i innowacyjność. Jesteśmy przekonani, że seria Océ Arizona wciąż będzie odgrywać kluczową rolę na rynku, umożliwiając klientom podnoszenie wydajności i rozwijanie swojej oferty o nowe aplikacje”.

Od czasu premiery serii Océ Arizona ponad 10 lat temu, nieustanny rozwój tych produktów umożliwił klientom na całym świecie odkrywanie nowych źródeł przychodów, które wykraczają poza tradycyjne produkty graficzne i oznakowania.

Obecnie na całym świecie zainstalowanych jest aż 7000 ploterów z tej serii, a co czwarty z klientów wykorzystuje te maszyny do produkcji nie tylko materiałów graficznych, ale również m.in. elementów dekoracyjnych wnętrz, krótkich serii niestandardowych opakowań czy specjalnie zdobionych produktów. Dla klientów pracujących z materiałami wypukłymi lub o zmiennej fakturze, jak np. sklejka, Canon wprowadził w 2017 r. wyjątkowo skuteczny system próżniowy HFV (High Flow Vacuum), który pozwala zadrukowywać tańsze media, zachowując wysoką jakość druku i wydajność pracy maszyny.

Canon nieustannie realizuje proces rozwijania innowacyjnych technologii druku, skupiając się na zapewnieniu klientom optymalnej jakości i produktywności, przy zachowaniu wszechstronności wykorzystania mediów i automatyzacji procesów.

Jeppe Frandsen podsumowuje:

“W ciągu ostatnich 16 lat ojcami sukcesu naszej wielokrotnie nagradzanej serii urządzeń Océ Arizona stał wspaniały zespół z Vancouver. Bazując na fundamencie tego sukcesu i bezcennym know-how w produkcji ploterów płaskich, będziemy realizować naszą misję także w nowej, europejskiej siedzibie. Ten strategiczny ruch i inwestycja to kolejny krok na wspaniałej drodze Canon do dalszego rozwoju w produkcji ploterów wielkoformatowych, które dają niemal nieograniczone możliwości zastosowań naszym klientom.

spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych