- Reklama -spot_imgspot_img

Cena i jakość w parze?

Cena i jakość w parze? Tak to możliwe, jeśli mówimy o ekonomicznych drukarkach wielkoformatowych marki Artemis, które w Polsce zyskały miano bestsellera. Podczas tegorocznej edycji targów RemaDays, nie można było przejść obojętnie obok stoiska Artemis. Targowi goście mogli zapoznać się z dwoma drukarki o szerokości roboczej 320 cm w technologii LED- UV i solwentowej oraz 160 cm drukarką eko-solwentową i ploterem laserowym.

W Polsce od wielu lat w Polsce, maszyny naszej marki Artemis cieszą się niesłabnącą popularnością i są doceniane w działalności produkcyjnej, nie tylko z uwagi atrakcyjną cenę. Jesteśmy dumni, kiedy do rozwoju danej drukarni przyczyniają się drukarki i plotery marki Artemis.

- Reklama -

Zarówno wtedy, kiedy ktoś inwestuje w pierwsze urządzenie, jak i wtedy kiedy zamawia drugi lub trzeci egzemplarz. Potwierdza to fakt, że maszyny Artemis po prostu sprawdzają w biznesie wielkoformatowym i codziennej pracy. Mówi Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe, dystrybutora urządzeń Artemis w Polsce.

Artemis SF 1390 – ploter laserowy CO2

Na naszym stoisku oprócz drukarek, pokazaliśmy również ploter laserowy czyli naszą nowość – model Artemis SF 1390. Jego silną stroną jest wycinanie skomplikowanych kształtów ze sklejki czy też tworzyw, a także możliwości dodatkowego zdobienia poprzez grawerowanie.

ARTEMIS SF 1390 to tnąco-grawerujący ploter laserowy, dedykowany m.in. do cięcia akrylu, tworzyw, papieru, drewna, MDF, tkanin, skóry, itp. Urządzenie posiada obszar roboczy o rozmiarze 1300 x 900 mm. Moc tuby lasera można dobrać w zależności od potrzeb użytkownika. Dostępne są tuby: 150W, 100W, 80W oraz 60W. Prędkość pracy maszyny sięga 60 cm na sekundę, natomiast dokładność pozycjonowania wiązki lasera kształtuje się na poziomie 0.05 mm.

Artemis SF 1390 korzysta z dwóch rodzajów stołów – tzw. plastra miodu lub panelu nożowego. Stół typu „plaster miodu” sprawdzi się przy obróbce cienkich materiałów tj.: skóra, tkaniny czy papier. Przy zastosowaniu mocnego systemu wyciągowego może posłużyć również, jako stół z podsysem, co będzie skuteczne podczas obróbki materiałów wyginających się. Z kolei „stół nożowy” sprawdzi się w przypadku cięcia grubszych materiałów i większych arkuszy. Zalecany do stosowania w urządzeniach podczas stosowania wysokiej mocy lasera i niskiej prędkości cięcia. Gęstość rozmieszczenia „noży” można dostosować w zależności od potrzeb.

Warsztaty druku na SuperBanerze i ploterze Artemis Pulsar 2 LED-UV 3.20 m

Artemis Pulsar 2 to ciężki ploter LED-UV o szerokości druku 3.20 m, który charakteryzuje się stabilną konstrukcją oraz ciężkim systemem podawania i odbioru mediów dostosowanym do materiału o tak dużym ciężarze jakim są plandeki. Przypomnijmy, że plandeki cechują się nawet 2x większą gramaturą od standardowego banera reklamowego, dlatego system prowadzenia materiału gra bardzo ważną rolę.

Jeden z pierwszych egzemplarzy „Pulsara 2” już drukuje w Polsce. Wybrała go firma specjalizująca się właśnie w plandekach. Ale nie jest tajemnicą, że urządzenie znajdzie zastosowanie także w wydrukach „reklamowych”.

Oprócz wielu klasycznych i „egzotycznych” materiałów, które obsłuży ten ploter, warto wspomnieć o innowacyjnym materiale, jakim jest IKONOS SuperBaner. Podczas targów zaprezentowaliśmy możliwości Pulsara 2 w formie warsztatów.

SuperBaner to bardzo lekki baner o gramaturze 140 gram, do zadruku w technologii LED-UV. Jego innowacyjne atuty to połączenie w jednym nośniku takich cech jak: bardzo niska waga, bardzo wysoko wytrzymałość oraz brak PVC.

W Pulsarze 2 zastosowano system prowadzenia mediów bez rolek dociskowych, co znacznie zwiększa gamę stosowanych mediów w porównaniu do konkurencyjnych rozwiązań i “tradycyjnych” ploterów 3.20 m. Drukarka zawiera cztery niezależne strefy podsysu, które mają za zadanie przyciągać materiał do stołu, aby leżał płasko w momencie przejazdu karetki drukującej…

Źródło: Atrium Centrum Ploterowe

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

Ankieta | Weź w niej udział!

Bierz udział w ankietach przygotowanych przez naszą redakcję!

O ile % jesteście zmuszeni podnieść swoje ceny dla klientów, by zniwelować podwyżki: prądu, paliwa, materiałów itd.?


Wyniki i omówienie ankiety znajdziesz na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój udział.

Partnerzy wortalu

Aktualności / News

- Reklama -spot_img

więcej podobnych