Od lewej: Wojciech Niedźwiecki, Dawid Greber

Zwiększona i stabilna wydajność produkcji, wysoka jakość wydruków i poziom obciążenia maszyny (do 2,5 mln wydruków cyfrowych miesięcznie), automatyzacja realizacji prac, a także prostota obsługi – to tylko niektóre z funkcjonalności pierwszej w Polsce maszyny do produkcji wysokonakładowej AccurioPress C12000 firmy Konica Minolta, jakie wymienia kierownictwo drukarni Centropap z Łodzi w kontekście jej wdrożenia w swoim zakładzie poligraficznym.

Centropap to nowoczesny zakład poligraficzny z ponad 30-letnim stażem. Jeszcze do niedawna specjalizował się w technice offsetowej, oferując pełną obsługę druku do formatu A0 włącznie. Zamówienia związane z drukiem cyfrowym i personalizacją realizował natomiast w firmach zewnętrznych, co powodowało jego duże uzależnienie od podwykonawców.

- reklama -- reklama -

„Miało to wpływ przede wszystkim na wydłużone terminy realizacji zamówień – mówi Wojciech Niedźwiecki, właściciel firmy Centropap – Naszym celem były więc inwestycje, które pozwoliłyby na realizowanie zleceń w całości u siebie w drukarni, bez udziału pośredników, co przyśpieszyłoby obsługę klientów, a także miałoby pozytywny wpływ na koszty produkcji. Zależało nam także na tym, by zakupiona przez nas maszyna cyfrowa, będąca uzupełnieniem naszego parku maszyn offsetowych, umożliwiła nam realizację dużej liczby różnych zleceń niskonakładowych, ale również wydruków wielkoformatowych, co dałoby nam nieograniczone możliwości w zakresie obsługi rynku reklamowego, w czym się specjalizujemy ”. 

Odpowiedzią na potrzeby firmy okazała się nowa maszyna firmy Konica Minolta –AccurioPress C12000, wprowadzona niedawno do sprzedaży. Jej działanie oparte jest na technologii tonerowej, a możliwości – jak podkreśla producent – są bardzo szerokie. Firma Centropap zdecydowała się jako pierwsza w Polsce na zakup tego rozwiązania i – jak zapewnia jej kierownictwo – bardzo szybko doceniła jego zalety…

Więcej w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional

Źródło: Konica Minolta

 

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?