Eticod to bardzo znana drukarnia, wywodząca się z Katowic. Nie od dzisiaj znane są nowatorskie rozwiązania zastosowane w tej firmie. Kolejne pojawiło się niedawno. Eticod, zainwestował w kolejną maszynę cyfrową HP Indigo 6900.

Swoją rewolucję cyfrową drukarnia Eticod zapoczątkowała w 2017 r. kiedy dodała do parku maszynowego pierwszą maszynę Indigo, model 6800. Od tego czasu zachwyca rynek etykiet, a także branżowe konkursy, swoimi nietuzinkowymi produkcjami wykonanymi właśnie w technologii Indigo.

- reklama -- reklama -

Eticod jest zwycięzcą takich konkursów, jak INKSpiration czy Art of Packaging. Dzięki klientom w Polsce, jak i za granicą, drukarnia Eticod osiągnęła status globalnego dostawcy w przemyśle etykietowym.

W przeszłości Eticod stosował wyłącznie technologię druku fleksograficznego, przeznaczonego dla średnich i dużych nakładów. Jednak z czasem coraz więcej klientów zaczęło zamawiać mniejsze ilości, zróżnicowanych etykiet, co zadecydowało o kolejnych krokach związanych z inwestycją w technologię druku cyfrowego.

W 2017 roku firma Eticod zainstalowała swoją pierwszą maszynę HP Indigo 6800. Pierwotnie obawiano się o jakość druku cyfrowego. Jednak offsetowa jakość HP Indigo przekonała drukarnię do podjęcia decyzji o zakupie.

Cechą wyróżniającą HP Indigo 6900 jest możliwość drukowania na szerokiej gamie różnych podłoży. Dzięki HP Indigo, Eticod stał się jedną z pierwszych firm na świecie, która drukowała etykiety na samoprzylepnym drewnie. Firma otrzymała nawet międzynarodową nagrodę HP INKSpiration za swoją produkcję właśnie na wspomnianym surowcu.

Wysoka jakość druku na maszynach Indigo umożliwia produkcję oryginalnych i bardzo wyjątkowych etykiet, które Eticod wykorzystuje do własnych celów marketingowych i prezentuje na wystawach branżowych oraz konkursach.

Źródło: Digiprint

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?