99 głosów oddaliście w ankiecie, którą opublikowaliśmy w zeszłym tygodniu. A pytanie dotyczyło: Co chcesz usprawnić w swojej drukarni? Pomimo pandemii i tego wszystkiego, co dzieje się dookoła przez cały czas zachęcamy Was do dokładnej analizy działalności swojej drukarni.

Warto odpowiedzieć sobie, gdzie uciekają nam pieniądze podczas produkcji, co warto usprawnić i czy jest taki obszar, który zdecydowanie może Wam ułatwić na rynku w walce o klienta?

- reklama -- reklama -

Być konkurencyjnym nie tylko ceną, ale także jakością terminem realizacji, czy zapleczem logistycznym, to prawdziwa sztuka. Wracamy jednak do ankiety. Zaproponowane odpowiedzi na pytanie Co chcesz usprawnić w swojej drukarni? były następujące:

  • Nic
  • Przepływ pracy w obszarze prepress
  • Szybsze dojście do odbitki produkcyjnej
  • Zmniejszyć ilość odpadów (makulatura)
  • Przejść na druk bez alkoholu
  • Cały proces oprawy
  • Zarządzanie poszczególnymi działami

A odpowiedzi Wasze ułożyły się tak, jak na wykresie poniżej. To bardzo ciekawe, że najwięcej odpowiedzi uzyskała: Szybsze dojście do odbitki produkcyjnej.

W sumie rzeczywiście jest to duże wyzwanie, kiedy drukarz traci czas na nieustanną regulację kałamarzy i dopasowanie się do odbitki wzorcowej. Opanowanie tego zagadnienia wymaga wielu różnych działań. Jednym z nich jest na pewno umiejętność pomiaru odpowiednimi urządzeniami. Oczywiście, o ile one są w drukarni używane. Wyregulowana maszyna drukująca, czy znany punkt przyrostu, warunki drukowania itd. Nawet oświetlenie. I choć piszemy o rzeczach, które bardzo dobrze znacie, to nie znaczy, ze wszyscy wprowadzają tzw. okresowe serwisowanie maszyny drukującej w plan produkcji. To dość ciekawe.

Zapraszamy również do udziału w kolejnej krótkiej ankiecie. Pytanie, które pojawiło się już blisko rok temu. Wtedy odpowiedziało na nie 240 osób. Ciekawe, jak teraz…

 

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?