We współpracy z Paboco i trzema innymi firmami ze społeczności Paboco Pioneer, Coca-Cola ujawniła prototyp pierwszej generacji swojej papierowej butelki.

- reklama -

Firma nie zrealizowała jeszcze swojego ostatecznego celu, jakim jest stworzenie butelki w 100% papierowej, ponieważ konstrukcja prototypu składa się z papierowej skorupy z plastikowym zamknięciem i plastikowym wkładem wewnątrz.

Chociaż użyte tworzywo sztuczne jest w 100% poddawane recyklingowi i może być ponownie poddane recyklingowi po użyciu, firma dąży do stworzenia papierowej butelki, którą można poddać recyklingowi jak każdy inny papier. Coca-Cola twierdzi, że następnym krokiem jest znalezienie rozwiązania pozwalającego na stworzenie butelki bez plastikowej wkładki.

„Naszą wizją jest stworzenie papierowej butelki, którą można poddać recyklingowi, jak każdy inny rodzaj papieru, a ten prototyp jest pierwszym krokiem na drodze do osiągnięcia tego celu. Butelka papierowa otwiera zupełnie nowy świat możliwości pakowania i jesteśmy przekonani, że opakowanie papierowe ma do odegrania rolę w przyszłości ”- mówi Stijn Franssen, kierownik ds. Innowacji w dziedzinie opakowań na region EMEA w Coca-Cola, który pracuje nad projektem .

Podobnie jak inne rodzaje opakowań, butelka papierowa przyszłości musi spełniać te same wysokie standardy bezpieczeństwa i jakości dotyczące opakowań żywności i napojów, które obecnie obowiązują. Stijn i ten zespół poddają butelkę testom w laboratorium, aby zobaczyć, jak zachowuje się w lodówce, jaka jest mocna i jak dobrze chroni znajdujący się w niej napój.

„Zastanawiamy się również, jak nasi konsumenci zareagują na tę papierową butelkę. Uwzględniono takie tematy, jak kiedy i gdzie można je sprzedać oraz jak można je poddać recyklingowi. Butelkę należy zbadać z każdej perspektywy, aby mieć pewność, że robimy ją najlepiej, jak to tylko możliwe ”- podsumowuje Stijn.

Źródło: Coca-Cola