spot_imgspot_img

Cocoa Canopy wdraża odnawialne i kompostowalne opakowania NatureFlex™

- Reklama-

Uwzględnienie zrównoważonego rozwoju i pochodzenia w procesie budowania marki jest kluczem do zmian wprowadzanych przez producenta luksusowej czekolady pitnej Cocoa Canopy z pomocą dostawcy opakowań kompostowalnych Futamura.

Konsekwentny rozwój sprawił, że firma przeszła od ręcznego pakowania swoich produktów w torebki foliowe i sprzedawania ich na jarmarkach z żywnością i upominkami do folii nowego typu i zautomatyzowanej linii pakującej, która nieprzerwanie pakuje produkty, zapewniając gotowość do zaopatrywania półek supermarketów. 

Będąc jednym z pierwszych użytkowników NatureFlex™ – folii celulozowej produkowanej przez firmę Futamura – Cocoa Canopy poprzez ukierunkowane na przyszłość myślenie jest zauważana na konkurencyjnym rynku. Kiedy firma prowadziła rozmowy z Waitrose na temat przyszłego wprowadzenia swoich produktów do ich asortymentu, przedstawiciele tego wiodącego supermarketu byli bardzo podekscytowani odkrywczym podejściem Cocoa Canopy do alternatywnych sposobów pakowania względem konwencjonalnych opakowań z tworzyw sztucznych.

Folia NatureFlex™ zachowuje się inaczej niż konwencjonalne tworzywa sztuczne, więc aby mieć pewność, że maszyny pakujące firmy specjalizującej się w produkcji czekolady będą zgodne z nowym materiałem, ściśle współpracowała ona ze swoimi dostawcami. Dzięki pracy firmy Ably oraz inżynierów zarówno z firmy Futamura, jak i z firmy BW Flexibles zajmującej się produkcją maszyn do pakowania, udało się znaleźć rozwiązanie, które umożliwiło Cocoa Canopy rozpoczęcie szybkiej produkcji i zaspokojenie popytu ze strony rosnącej grupy klientów.

Firma Futamura z siedzibą w Wigton w Kumbrii dostarcza odnawialne i kompostowalne folie dla sektora spożywczego. Działania firmy Futamura na rzecz zrównoważonego rozwoju doskonale współgrają z działaniami Cocoa Canopy – ziarna kakaowe tej marki pochodzą ze zrównoważonych społeczności rolniczych, a ponadto wspiera ona program Rainforest Alliance.

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących podnoszenia cen za produkcję i brzmią następująco:

O ile % podnieśliście ceny na realizację usług w ostatnich 3 miesiącach?

Czy planujecie podniesienie cen w najbliższych 3 miesiącach?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00