CorruFLEX

Koenig & Bauer w segmencie maszyn przeznaczonych do obróbki tektury falistej

CorruFLEX

Równolegle do rozwoju sztancy rotacyjnej High Board Line CorruCUT, Koenig & Bauer skonstruował maszynę CorruFLEX. To jedyna w swoim rodzaju koncepcja powstała przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i funkcji, oferująca jednocześnie prosty i intuicyjny sposób obsługi.  Maszyna CorruFLEX przeznaczona jest do wysokowydajnej produkcji zadrukowanych arkuszy tektury falistej z zastosowaniem technologii fleksograficznej najwyższej jakości. Maszyna może być wykorzystywana zarówno jako niezależne rozwiązanie, jak i pracować w linii z popularnymi na rynku sztancami płaskimi. Wyznacza ona nowe standardy w zakresie produktywności i wydajności.

Informacje na temat maszyny

> Samonakładak paskowy, działający pod ciśnieniem: rewolucyjne rozwiązanie bez konieczności stosowania wałków ciągnących, gwarantujące precyzyjny sposób wprowadzania arkuszy do urządzenia

> Transport arkusza realizowany w oparciu o system podciśnienia gwarantuje stabilny sposób przeprowadzania arkusza przez urządzenie oraz perfekcyjne pasowanie podczas całego procesu druku. Rolki transportowe gwarantują pracę bez postojów wymuszonych koniecznością wymiany paska.

> Najnowocześniejsza technologia niezależnych serwonapędów umożliwiająca najwyższą dokładność pasowania

> Nowo opracowane fleksograficzne zespoły drukujące

> Urządzenie do końcowego odkładania arkuszy przy zastosowaniu podciśnienia  umożliwia osiąganie maksymalnych wydajności

> Serwis umożliwia niezawodną diagnozę online 24 godziny na dobę, a także szybkie wsparcie telefoniczne w przypadku usterki maszyny.

> Design: architektura High Board Line open Architecture

> Możliwość wykonywania nastaw podczas trwania produkcji

> Sterowanie za pomocą elastycznego systemu Profinet z obsługą poprzez ekran dotykowy

Dane techniczne

Maksymalna wielkość arkusza 2.100 x 1.300 mm
Minimalna wielkość arkusza 600 x 600 mm
Nominalna długość powtórzenia 1.381 mm
Grubość tektury 1 – 9 mm
Maksymalna szerokość zadruku 2.100 mm
Maks. wydajność 12.000 do 15.000 ark / hour (cel projektu)
Transport arkuszy Próżniowy z taśmami lub skrzynka z rolkami
Technologia napędów serwonapędy

Informacje prasowe

Instalacja w grupie thimm

Pomyślne uruchomienie pierwszej maszyny CorruFLEX w grupie THIMM

Pierwsza maszyna CorruFLEX firmy Koenig & Bauer została z powodzeniem uruchomiona w zakładzie Grupy THIMM w Sibiu, w Rumunii. Umowa została podpisana w grudniu 2019 roku.

„Poprzez instalację maszyny fleksograficznej HQPP reagujemy na zapotrzebowanie rynku wschodnioeuropejskiego na opakowania z zadrukiem wysokiej jakości oraz rozszerzamy nasze portfolio rozwiązań w sposób zorientowany na klienta“ – mówi Michael Weber, Dyrektor ds. Corporate Strategy + Marketing Grupy THIMM. Pierwsze testy dotyczące jakości i dokładności pasowania zostały przeprowadzone na miejscu przez zewnętrznego usługodawcę.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników“ – to dalsza wypowiedź Michaela Webera. Nowe urządzenie będzie wykorzystywane przede wszystkim do produkcji 4-kolorowych arkuszy powlekanych.

Dzięki pełnej zaufania i profesjonalnej współpracy pomiędzy firmą Koenig & Bauer a Grupą THIMM udało się ograniczyć do minimum opóźnienia w uruchomieniu urządzenia spowodowane światową pandemią wywołaną przez Covid-19.

Christoph Müller, Członek Zarządu firmy Koenig & Bauer AG: “Konsekwentnie kontynuujemy naszą strategię. Obecnie z powodzeniem wprowadziliśmy na rynek wszystkie trzy nasze nowe maszyny – CorruJET, CorruCUT i CorruFLEX – i będziemy pracować nad ustanawianiem standardów również w tym segmencie”.

CorruFLEX – Wysokiej jakości postprint fleksograficzny na tekturze falistej

Równolegle do rozwoju sztancy rotacyjnej High Board Line CorruCUT zaprojektowano i skonstruowano urządzenie CorruFLEX, przeznaczone do wysokowydajnej produkcji zadrukowanych arkuszy tektury falistej w najwyższej jakości druku fleksograficznego. Jedyna w swoim rodzaju koncepcja całościowa łączy najnowocześniejsze technologie i funkcje z prostą i intuicyjną obsługą. Urządzenie CorruFLEX posiada cały szereg unikatowych cech, takich jak podciśnieniowy nakładak paskowy pracujący bez użycia wałów ciągnących czy też nowy typ systemu wymiany wałków rastrowych. Maszyna może pracować zarówno jako samodzielne rozwiązanie jak i w linii z popularnymi sztancami płaskimi…

więcej na WWW.

Dowiedz się więcej

Poznaj nasze możliwości z obszarów druku i postpressu kartonu i tektury falistej...

spot_imgspot_img

O Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer to najstarszy producent maszyn drukujących na świecie dysponujący jednocześnie najszerszym portfolio produktów w branży. Od ponad 200 lat przedsiębiorstwo wspiera drukarzy oferując im innowacyjną technikę, procesy dostosowane do ich potrzeb oraz różnorodne usługi. Portfolio produktów sięga od urządzeń do druku banknotów poprzez zadruk opakowań kartonowych, foliowych, blaszanych czy szklanych aż po druk książek, displayów, magazynów, gazet, druk reklamowy czy systemy znakowania. Druk offsetowy czy fleksograficzny zarówno arkuszowy jak i rolowy, offset bez użycia farb wodnych,  druk symultaniczny, sitodruk czy  druk cyfrowy – firma Koenig & Bauer znakomicie odnajduje się we wszystkich tych technikach, a w przypadku wielu z nich jest liderem branży. W roku 2018 5.700 wysoko wykwalifikowanych pracowników koncernu wypracowało obrót na poziomie 1,2 mld EUR. Adres: Koenig & Bauer CEE ul. Puławska 456, 02-884 Warszawa, T: +48 668 872 692, e-mail