CorruJET

Koenig & Bauer w segmencie maszyn przeznaczonych do obróbki tektury falistej

CorruJET

W oparciu o długoletnie doświadczenia z cyfrową maszyną zwojową RotaJET skonstruowana została maszyna CorruJET przeznaczona dla rynku tektury falistej. Jedyna w swoim rodzaju całościowa koncepcja powstała przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i funkcji, oferująca jednocześnie prosty i intuicyjny sposób obsługi. Maszyna CorruJET osiąga maksymalną wydajność produkcyjną do 5.500 ark./h i może poddawać obróbce arkusze tektury falistej o grubości do 8 mm. 

Informacje o maszynie

> Samonakładak paskowy działający pod ciśnieniem gwarantujący precyzyjne wprowadzanie arkuszy do urządzenia 

> Czyszczenie arkuszy z góry i z dołu

> Zintegrowana obsługa danych (RIP i workflow) 

> Transport arkuszy realizowany w oparciu o system podciśnienia gwarantujący stabilny sposób prowadzenia oraz perfekcyjne pasowanie podczas całego procesu druku.

> Rozdzielczość druku: 1.200 x 1.200 lub 1.200 x 600 dpi 

> Technologia suszenia zintegrowana w maszynie 

> Analogowe nanoszenie warstwy precoatera oraz lakieru 

Dane techniczne

Szerokość arkusza [mm] 1.700 / 2.100
Kierunek drukowania   Twarda krawędź
Minimalna wielkość ark. [mm] 850 x 650
Grubość [mm] 1 – 8
Rozdzielczość Dpi Max 1.200 x 1.200
Maks. prędkość [sh/h]  6.000
Transport arkuszy   System próżniowy
Precoater   wodny
Farby   Na bazie wody, bez fotoinicjatorów
Głowice inkjetowe   Fuji Dimatics Samba,

 

Informacje prasowe

Instalacja Corrujet

Dzięki CorruJET 170 KOLB przyspiesza cyfrową obróbkę po druku

Przedsiębiorstwo HANS KOLB Wellpappe potwierdza przyspieszony rozwój w kierunku produkcji cyfrowej, gdyż maszyna CorruJET 170 firmy Koenig & Bauer Durst spełnia wszelkie wysokie wymagania. Scenariusze szybkiego wprowadzania produktów na rynek, zwiększone możliwości tworzenia różnych wersji produktów dla ich krótszych serii – to kluczowe powody zmiany strategii. Motorem zmian w dalszym ciągu pozostają jednak klienci.

Urządzenie CorruJET 170 przeznaczone do cyfrowego druku bezpośredniego na tekturze falistej stanowi znaczącą część szeroko zakrojonych inwestycji firmy KOLB w ostatnich latach i jest sercem cyfrowej strategii firmy. Maszyna pracuje w nowo wybudowanym obiekcie w pobliżu siedziby głównej Grupy w Memmingen w Bawarii; umożliwiając druk cyfrowy o wysokiej rozdzielczości z prędkością produkcyjną do 5.000 arkuszy na godzinę. Dodatkowo obsługuje ona formaty do 1.700 × 1.300 mm i osiąga rozdzielczość druku rzędu 1.200 × 600 dpi.

Sebastian Fromm, kierownik produkcji w firmie KOLB Digital Solutions, jest zachwycony: „Nie ma takiego podłoża w Grupie KOLB, którego maszyna CorruJET 170 nie byłaby w stanie zadrukować. Nie ma znaczenia, czy powierzchnia arkusza jest powlekana czy nie, oraz czy chodzi np. o brązowy papier. Elastyczność, jak również jakość druku, są doskonałe. Tak wygląda bardzo innowacyjne, wysoko zautomatyzowane rozwiązanie z podawaniem typu non-stop oraz układaniem produktów w stosy, nawet w przypadku produkcji masowej.

Maszyna CorruJET 170 to wyznacznik standardów w przypadku wysokiej jakości zadruku podłoży niepowlekanych, szczególnie brązowych oraz białych poddawanych recyclingowi. Taki poziom jakości nie był dotychczas osiągany nawet z wykorzystaniem konwencjonalnych technologii.

Różnorodność produktów, jakie jesteśmy w stanie poddać zadrukowi, jest niewiarygodna. Jako przykład może posłużyć nasza regularna działalność operacyjna. To, co dziesięć lat temu było tylko jednym produktem, teraz występuje w czterech różnych wariantach, a każdy z nich posiada specjalne opakowanie, które może być realizowane w różny sposób poprzez produkcję cyfrową.

Nawet jeżeli nakłady będą spadały, liczba ich wariantów w przyszłości będzie rosła. Prowadzi to do zwiększonej dywersyfikacji produktów a przed nami otwiera niewyobrażalne możliwości. W przypadku niektórych zleceń chodzi o druk 500 arkuszy, który trwa jedynie sześć minut. Ale maszyna z równym powodzeniem może także produkować zlecenia o wielkości ponad 20.000 arkuszy. Koszty narządzania są minimalne i niezależne od nakładu. Dzięki temu koszty zadruku każdego arkusza są takie same.

Kolejną zaletą urządzenia CorruJET 170 jest możliwość stosowania farb bezpiecznych dla żywności, co ma zasadnicze znaczenie dla rynku opakowań. Formuła farb wodnych firmy Koenig & Bauer, przeznaczonych do maszyn CorruJET 170, spełnia wymogi rozporządzenia Swiss Ordinance, EuPIA oraz listy farb Nestle, a farby są produkowane w całości zgodnie z GMP… więcej na WWW.

Dowiedz się więcej

Poznaj nasze możliwości z obszarów druku i postpressu kartonu i tektury falistej...

spot_imgspot_img

O Koenig & Bauer

Firma Koenig & Bauer to najstarszy producent maszyn drukujących na świecie dysponujący jednocześnie najszerszym portfolio produktów w branży. Od ponad 200 lat przedsiębiorstwo wspiera drukarzy oferując im innowacyjną technikę, procesy dostosowane do ich potrzeb oraz różnorodne usługi. Portfolio produktów sięga od urządzeń do druku banknotów poprzez zadruk opakowań kartonowych, foliowych, blaszanych czy szklanych aż po druk książek, displayów, magazynów, gazet, druk reklamowy czy systemy znakowania.

Druk offsetowy czy fleksograficzny zarówno arkuszowy jak i rolowy, offset bez użycia farb wodnych,  druk symultaniczny, sitodruk czy  druk cyfrowy – firma Koenig & Bauer znakomicie odnajduje się we wszystkich tych technikach, a w przypadku wielu z nich jest liderem branży. W roku 2018 5.700 wysoko wykwalifikowanych pracowników koncernu wypracowało obrót na poziomie 1,2 mld EUR.

Adres: Koenig & Bauer CEE ul. Puławska 456, 02-884 Warszawa, T: +48 668 872 692, e-mail