Cyfrowa maszyna inkjetowa Jet Press 720S w firmie Ebro Color

- reklama -

W niemieckiej drukarni Ebro Color, specjalizującej się w niskonakładowej produkcji opakowań kartonowych, rozpoczęła pracę arkuszowa maszyna inkjetowa firmy Fujifilm – Jet Press 720S. To pierwsza w historii tego przedsiębiorstwa inwestycja w rozwiązanie, bazujące na technologii druku cyfrowego.

Ebro Color to firma o ponad 90-letniej tradycji, z siedzibą w Albstadt w południowych Niemczech. Specjalizacją tego nowoczesnego zakładu produkcyjnego są opakowania kartonowe i displeje. Systematycznie inwestuje on w nowe rozwiązania technologiczne, obsługując licznych klientów z różnorodnych branż: kosmetycznej, spożywczej, jubilerskiej czy turystycznej.

Firma realizuje przede wszystkim zamówienia niskonakładowe, nawet rzędu 25 sztuk. Aby zwiększyć swoją elastyczność i jeszcze bardziej zredukować koszty, jej kierownictwo podjęło decyzję o zakupie pierwszej w historii przedsiębiorstwa cyfrowej maszyny drukującej. Po wnikliwej analizie dostępnych na rynku ofert, wybór padł na urządzenie Jet Press 720S firmy Fujifilm. Maszyna, zakupiona przede wszystkim z myślą o zadrukowywaniu opakowań kartonowych, rozpoczęła tu pracę we wrześniu.

„Realizowane przez nas nakłady spadają już od dłuższego czasu – przyznaje German Brodbeck, dyrektor zarządzający Ebro Color. – Z tego względu w ostatnim czasie zainwestowaliśmy w specjalistyczną maszynę offsetową dedykowaną krótkim seriom, z której jesteśmy bardzo zadowoleni. Jednak zauważamy ciągły trend spadkowy, jeżeli chodzi o nakłady, których średnia wysokość wciąż spada. Dlatego postanowiliśmy nieco inaczej spozycjonować się na rynku, pozyskując nowe prace niskonakładowe a jednocześnie realizując je w efektywny kosztowo sposób”.

German Brodbeck kontynuuje:

„Obserwujemy też rosnące zainteresowanie personalizacją oraz nanoszeniem unikalnych identyfikatorów na zadrukowane produkty. Aby odpowiedzieć na tego typu potrzeby, musieliśmy zainwestować w maszynę cyfrową, pierwszą w naszej historii. Uważnie spenetrowaliśmy rynek, biorąc udział w prezentacji wielu urządzeń. O tym, że finalnie wybraliśmy Jet Press, zdecydowała kombinacja różnych parametrów”.

German Brodbeck dodaje:

„Widzimy w tej inwestycji bardzo duże możliwości wzrostu dla naszego całego biznesu. Jet Press pozwala nam zaproponować klientom szybką i zyskowną realizację prac o bardzo niskich nakładach (począwszy od jednej sztuki). Co więcej, możemy wykonywać w niej wysokiej jakości wydruki próbne oraz prototypy, a także – po raz pierwszy – w bardzo dokładny sposób określić docelową grupę naszych odbiorców końcowych”.

Dirk Mussenbrock, Business Development Manager w dziale rozwiązań inkjetowych Fujifilm Graphic Systems Europe, podsumowuje:

„Reputacja maszyny Jet Press 720S jako rozwiązania wykorzystywanego do produkcji opakowań jest budowana już od jakiegoś czasu. Bardzo nam miło odnotować, że kolejna firma odkryła potencjał drzemiący w tym urządzeniu, właśnie w kontekście zadrukowywania opakowań kartonowych. Cieszymy się z nawiązanej właśnie współpracy z Ebro Color i mamy nadzieję, że inwestycja ta umożliwi jej wejście na nowe rynki oraz otworzy przed nią nowe możliwości rozwoju”.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -

ANKIETA DLA CIEBIE!

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma. Być może pojawią się do wyników również komentarze ekspertów.