spot_imgspot_imgspot_img

Aktualizacja. Czas na realne poszukiwanie oszczędności. Podcast z serii NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Realnie… szukamy oszczędności. Tych z obszaru technologii produkcji, ale także tych związanych bezpośrednio z czasem potrzebnym na realizację zleceń. Zaabsorbowani różnymi informacjami dookoła, czasami drukarnie nie dostrzegają rozwiązań dostępnych tu i teraz… jedne z wielu.

Rynek opakowań rośnie. To fakt. Jednak wymagania klientów również rosną. Nie chodzi tutaj tylko o zastosowane materiały podczas całego procesu produkcyjnego, ale także wszelkie formy uszlachetniania. Wydaje się, że podchodząc do tego zagadnienia drukarnia musi wybrać ścieżkę, związaną nie tylko z inwestowaniem, ale także a może przede wszystkim z realnymi końcowymi kosztami, jakie zostaną przedstawione klientowi.

Przy okazji, każda technologia posiada swoje plusy i minusy. Wszystko zależy od tego, jakie możliwości chcemy posiadać, ile fizycznie wykonujemy operacji, jakie ponosimy koszty (klient) i czy stajemy się bardziej konkurencyjni. Jednym z rozwiązań, które warto poznać jest uszlachetnianie inline oferowane przez firmę Vinfoil. Do rozmowy zaprosiliśmy Pawła Kusińskiego, dyrektora sprzedaży – by wyjaśnił możliwości oferowanego rozwiązania. 

Paweł Kusiński: Jesteśmy świadkami ewolucji na rynku opakowań, ale aby to wyjaśnić w szczegółach należy wyjaśnić podstawowe różnice w nazewnictwie technologii, o której będziemy mówili. Przyjęła się formuła nazywania tej technologii Cold Foil (Folia na zimno) i większość osób na pierwszym etapie naszej rozmowy jest przekonana, że dzięki naszemu urządzeniu transferujemy metalizowaną folię na arkusz i można ją zadrukowywać tylko farbami UV. Folia jest tylko nośnikiem, powierzchni metalizowanej, czyli pigmentu aluminium, które transferowane są na arkusz (w dowolnie wybrane miejsce zgodnie z zadanym layoutem), zachowując wsiąkliwą powierzchnię arkusza, co pozwala na zadrukowywanie powierzchni metalizowanych zarówna farbami UV jaki i farbami konwencjonalnymi.

Tak, jak wspomniałem powyżej musimy pamiętać, że w związku z tym, że transferowany jest pigment aluminium nie używam mylnie, jak do tej pory formuły Cold Foil. Zastąpiliśmy ją zgodną z technologią nazwą Cold Transfer. Zasadnicza różnica jest taka, że arkusz metalizowany jest pokryty metalizowaną powierzchnią PP na całej swojej powierzchni, z kolei w przypadku Cold Transferu, możemy uszlachetniać wybiórczo poszczególne elementy opakowania zachowując wsiąkliwą strukturę arkusza.

Ale o tym już nieco szerzej podczas naszej rozmowy, w kolejnym odcinku podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA.


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Podcasty

spot_img

Podcast extra

spot_img

Aktualne wydanie

spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Jak najczęściej komunikujesz się ze swoimi klientami?

2. Które portal społecznościowy jest dla Ciebie najważniejszy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00