- reklama -

Pladis, globalna firma produkująca przekąski, stojąca za jednymi z najbardziej lubianych i kultowych marek w Wielkiej Brytanii, rozpoczęła misję znacznego zmniejszenia swojego wpływu na środowisko naturalne poprzez unowocześnienie opakowań różnych produktów w bardziej ekologiczne alternatywy.

- reklama -

Jest to część programu zrównoważonego rozwoju firmy, który odzwierciedla jej zobowiązanie, aby do 2025 roku wszystkie jej opakowania nadawały się do recyklingu, wielokrotnego użytku lub kompostowania. Ostatnio Pladis poczynił kroki w kierunku rozwiązań opartych w większym stopniu na papierze – gamy Mini Cheddars i Cheeselets wykorzystują obecnie EnviroCanTM firmy Sonoco z tekturowymi końcówkami. Cracker Crisps i Mini Twiglets mają również korzystać z EnviroCanTM jeszcze w tym roku.

“EnviroCan™ firmy Sonoco z tekturowym zakończeniem spełnia wymogi recyklingu obowiązujące w Wielkiej Brytanii, co jest wspaniałe dla naszej marki i konsumentów, którzy mogą być spokojni o wyrzucanie opakowań do pojemników na odpady domowe” – mówi Christopher Owen, Marketing Controller w pladis UK&I.

Owen kontynuuje: “Używamy tego nowego, innowacyjnego produktu Sonoco podczas letniej premiery naszych Mini Cheddars i Cheeselets, pomagając naszym klientom wykorzystać “letnie wieczory” w zaciszu ich własnych domów. We wrześniu wykorzystamy EnviroCanTM w naszych ulubionych przez klientów świątecznych opakowaniach, do których należą Mini Cheddars, Treeslets i Twiglets.

“Uważamy, że te okazje stanowią doskonałą okazję do wykorzystania pojemnika EnviroCan™ firmy Sonoco z tekturowym zakończeniem. Pojemnik jest wykonany z włókien papierowych pochodzących z recyklingu, nadających się do ponownego przetworzenia i odnawialnych, co sprawia, że jest to odpowiedzialny wybór od początku do końca cyklu życia – idealny dla tego, co chcemy osiągnąć jako marka, i pomaga konsumentom dokonać bardziej zrównoważonego wyboru przekąsek.”

Owen podsumowuje: “Przejście na rozwiązanie EnviroCan™ firmy Sonoco jest częścią naszej szerszej misji, której celem jest ułatwienie recyklingu naszych opakowań. Jest to integralna część naszej strategii zrównoważonego rozwoju, która ilustruje nasze zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonych opakowań i jest jednym z wielu wielkich kroków, jakie już poczyniliśmy w tej dziedzinie.”

Philip Brown, UK Sales Manager w Sonoco Consumer Products Europe mówi: “Współpracujemy z Pladis już od 13 lat i jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że dostarczyliśmy im różnych innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych dla ich niezwykle popularnych serii przekąsek.

“Cieszymy się, że EnviroCan™ firmy Sonoco z tekturową końcówką, część naszej gamy produktów EnviroSense™, pomaga Pladis w ich podróży, której celem jest ułatwienie recyklingu opakowań i spełnienie wymogów programu zrównoważonego rozwoju. Nie możemy się doczekać, aby w przyszłości pomóc im w innych asortymentach.”

Źródło: Sonoco