spot_imgspot_img

Część programu zrównoważonego rozwoju firmy

Pladis, globalna firma produkująca przekąski, stojąca za jednymi z najbardziej lubianych i kultowych marek w Wielkiej Brytanii, rozpoczęła misję znacznego zmniejszenia swojego wpływu na środowisko naturalne poprzez unowocześnienie opakowań różnych produktów w bardziej ekologiczne alternatywy.

Jest to część programu zrównoważonego rozwoju firmy, który odzwierciedla jej zobowiązanie, aby do 2025 roku wszystkie jej opakowania nadawały się do recyklingu, wielokrotnego użytku lub kompostowania. Ostatnio Pladis poczynił kroki w kierunku rozwiązań opartych w większym stopniu na papierze – gamy Mini Cheddars i Cheeselets wykorzystują obecnie EnviroCanTM firmy Sonoco z tekturowymi końcówkami. Cracker Crisps i Mini Twiglets mają również korzystać z EnviroCanTM jeszcze w tym roku.

“EnviroCan™ firmy Sonoco z tekturowym zakończeniem spełnia wymogi recyklingu obowiązujące w Wielkiej Brytanii, co jest wspaniałe dla naszej marki i konsumentów, którzy mogą być spokojni o wyrzucanie opakowań do pojemników na odpady domowe” – mówi Christopher Owen, Marketing Controller w pladis UK&I.

Owen kontynuuje: “Używamy tego nowego, innowacyjnego produktu Sonoco podczas letniej premiery naszych Mini Cheddars i Cheeselets, pomagając naszym klientom wykorzystać “letnie wieczory” w zaciszu ich własnych domów. We wrześniu wykorzystamy EnviroCanTM w naszych ulubionych przez klientów świątecznych opakowaniach, do których należą Mini Cheddars, Treeslets i Twiglets.

“Uważamy, że te okazje stanowią doskonałą okazję do wykorzystania pojemnika EnviroCan™ firmy Sonoco z tekturowym zakończeniem. Pojemnik jest wykonany z włókien papierowych pochodzących z recyklingu, nadających się do ponownego przetworzenia i odnawialnych, co sprawia, że jest to odpowiedzialny wybór od początku do końca cyklu życia – idealny dla tego, co chcemy osiągnąć jako marka, i pomaga konsumentom dokonać bardziej zrównoważonego wyboru przekąsek.”

Owen podsumowuje: “Przejście na rozwiązanie EnviroCan™ firmy Sonoco jest częścią naszej szerszej misji, której celem jest ułatwienie recyklingu naszych opakowań. Jest to integralna część naszej strategii zrównoważonego rozwoju, która ilustruje nasze zaangażowanie w tworzenie bardziej zrównoważonych opakowań i jest jednym z wielu wielkich kroków, jakie już poczyniliśmy w tej dziedzinie.”

Philip Brown, UK Sales Manager w Sonoco Consumer Products Europe mówi: “Współpracujemy z Pladis już od 13 lat i jesteśmy niezmiernie dumni z tego, że dostarczyliśmy im różnych innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych dla ich niezwykle popularnych serii przekąsek.

“Cieszymy się, że EnviroCan™ firmy Sonoco z tekturową końcówką, część naszej gamy produktów EnviroSense™, pomaga Pladis w ich podróży, której celem jest ułatwienie recyklingu opakowań i spełnienie wymogów programu zrównoważonego rozwoju. Nie możemy się doczekać, aby w przyszłości pomóc im w innych asortymentach.”

Źródło: Sonoco

Aktualne wydanie

spot_img

Podcasty

spot_img

weź udział w ankiecie

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne  pytanie brzmi następująco:

Czy technologia cyfrowa wyprze druk analogowy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych