spot_imgspot_imgspot_img

Czy fleksografia ma przyszłość? Kolejne wydanie podcastu NIEZBĘDNIK POLIGRAFA

Fleksografia pojawia się w naszych podcastach dosyć często i to zarówno wtedy, kiedy rozmawiamy o technologii, jak i opakowaniach i etykietach. Tym razem z Piotrem Lisem (3M), Pawłem Kiełbem (Flekso Serwis) i Marcinem Wieczorkiem (AVG Service) rozmawiamy o tym co najważniejsze… Wiedza, technologia, edukacja i klienci… Próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy fleksografia ma przyszłość? A przy okazji omawiamy wyjątkową imprezę branżową, czyli Warsztaty Flekso. Co z tego wynika? Zapraszamy do wysłuchania.

Temat, który spędza sen z powiek wielu firmom to oczywiście ekologia. Jak to jest naprawdę? Ile ekologii jest w ekologii i czy rzeczywiście wszyscy o to dbamy? Wchodząc do sklepu widzimy banany, na których są przyklejone etykiety (także na pomidorach), to klej z tej etykiety był sprawdzany? A właściwie przez kogo? Czy widzieliście opakowania w sklepie? Na pewno… ale niezbyt dobrze chyba czytacie, co tam jest napisane.

Od lewej: Paweł, Piotr i Mirek… a na ekranie Marcin

Mirosław Pawliński – red. naczelny

Mnie przechodzi dreszcz po plecach, kiedy zaczynam pomijać obrazki i skupiam się na tym, co zostało umieszczone w formie informacyjnej na danym opakowaniu lub etykiecie. Też tak macie? – mówi Mirosław Pawliński red. naczelny.

Między innymi o tym jest rozmowa i chyba jej końca nie widzimy… bo „artefakty prymitywnej kultury” możemy szybko dostrzec rozglądając się dookoła, spacerując po ulicach naszych miast i osiedli. Tu papierek, tam folia i dalej jakieś puszki. To niesamowite, jak mówimy o ekologii, zasłaniamy się sloganami, ale dookoła nas zostawiamy tzw. bałagan. To delikatne określenie.

Nasuwa się jedno słowo, które będziemy wielokrotnie powtarzali… HIPOKRYZJA… ale kto, gdzie i jak… o tym i w tym podcaście i kolejnych. Zapraszamy do słuchania.


Czas na podziękowania, które kierujemy do naszych gości… to między innymi: Tadeusz Figurski (TadePack), Marcin Wójcik (LFP Industrial Solutions), Tomasz Kugaudo (Avargraf), Sławomir Iwanowski (Kodak), Paweł Szpil (Reprograf-Grafikus), Jacek Kobyliński (Muller Martini), Łukasz Żarnecki (Heidelberg Polska), Jakub Szczepaniak (Avargraf), Jarek Krasnodębski (Konica Minolta), Piotr Lis (3M), Gabriela Swat (Duplo Polska), Zbigniew Bohdan (Emipak), Małgorzata Szczotka (CMC}, Szymon Symonowicz (Digiprint), Stefan Piotrowski (Agfa), Krzysztof Książek (Digiprint), Zbigniew Jemioło (Digiprint), Izabela Talmont (Emipak), Mirosław Bohdan (Emipak), Paweł Szarubka (Integrator Systemów Poligraficznych), Mateusz Woźniak (Konica Minolta), Alicja Bednarek (Digiprint), Marcin Zaporowski (HP), Łukasz Chruśliński (Mark Andy), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Krzysztof Pindral (Heidelberg Polska) Karolina Kępska-Tlaga i Wiktoria Majewska (Vilpol), Andrzej Wasielak (Koenig & Bauer CEE), Marcin Śpiewok (Silbo), Marta Paprocka (Silbo), Lena Chmielewska-Bontron (Mark Andy), Leszek Sienicki (drukarnia SOWA)… i cała grupa tych, których usłyszycie już wkrótce.

Tym samym, bardzo dziękujemy naszym gościom, za pojawienie się i rozmowy praktycznie o wszystkim, co w poligrafii i nie tylko. Dziękujemy również Studio 3po3, w którym nagrywamy właściwie prawie wszystkie materiały. Szczególne słowa uznania dla Jakuba Kurana, który nas zmobilizował i Karolinie Hamlet za sam pomysł i niesamowitą energię – mówi Mirosław Pawliński.

Podcasty

spot_img

Podcast extra

spot_img

Aktualne wydanie

spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Jak najczęściej komunikujesz się ze swoimi klientami?

2. Które portal społecznościowy jest dla Ciebie najważniejszy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00