spot_imgspot_imgspot_img

Czy to prawdziwe?… czy tylko podróbka?

Często poruszany temat ekologii wcale nie jest jedynym, który jest dość istotnym dla zachowania naszej planety – czystej. Bo choć ekologia większości kojarzy się może z kilkoma podstawowymi zagadnieniami, nie wiele osób łączy fakty. Chociażby to, że na rynku w ostatnich latach, zwłaszcza pandemicznych, pojawia się coraz więcej wszelkiego rodzaju podróbek. Nie tylko z obszaru tekstyliów, ale także i uwaga… żywności. Zatem dotyczy nas to bezpośrednio. Bo skąd mamy wiedzieć, czy to co kupujemy w sklepie jest produkcją oryginalną, czy też całkiem dobrą podróbką.

Czasami cena wcale nie mówi o tym, że dany produkt jest podróbką. Istnieje już wiele przykładów na to, jak łatwo jest oszukać potencjalnych klientów końcowych. Słynna sprawa sprzedaży wina w Chinach, które miało pochodzić z jednej z najsłynniejszych francuskich winnic… tylko tyle, że sprzedano go za jednym razem w ilości, jaką normalnie produkuje się tam w 4-5 lat.

Dlaczego wspominam żywość? Bo według ostatnich danych publikowanych w Europie, żywność jest na 3 miejscu pod względem wprowadzenia do obrotu „fałszywek”. A to oznacza, że drukarnie i firmy opakowaniowe zajmują się także (czasami nieświadomie) produkcją opakowań, które służą temu procederowi.

To, czy drukarnia pyta klienta o to, co dalej się dzieje z jej produkcją, tego nie wiemy i też nie oskarżamy nikogo w tym zakresie. Nagłaśniamy jednak wyjątkowo trudny temat. Przy okazji włączamy kolejną ankietę dotyczącą właśnie zabezpieczania produkcji poligraficznej. Jej wyniki wykorzystamy do rozmów w serii NIEZBĘDNIK POLIGRAFA oraz artykułów do czasopisma. Zatem… i Wy możecie wziąć w takim rozwiązaniu udział. Zapraszamy.


Prenumeruj Świat Poligrafii Professional | 318 PLN/rok (brutto)
ulica, nr. posesji, nr. lokalu, kod pocztowy, miasto
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.

Podcasty

spot_img

Podcast extra

spot_img

Aktualne wydanie

spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytania pochodzą z całej serii dotyczących komunikacji biznesowej i brzmią następująco:

1. Jak najczęściej komunikujesz się ze swoimi klientami?

2. Które portal społecznościowy jest dla Ciebie najważniejszy?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Najnowsze

- Reklama -spot_img

więcej podobnych

0:00
0:00