W lipcu 2021 wchodzi w życie tzw. rezolucja plastikowa. To nie tylko rezolucja, ale i rewolucja – bo oznacza, że z Unii Europejskiej znikną tony jednorazowych produktów z plastiku. Obecne lato jest więc ostatnim, podczas którego jemy z plastiku, plastikiem i popijając z plastikowego kubka za pomocą plastikowej słomki.

- reklama -


Zakaz używania jednorazowego plastiku

Wakacyjna branża gastronomiczna już w tym roku nie miała lekko. Wygląda na to, że przyszły sezon przyniesie nowe wyzwania. Gdy myślimy o wakacyjnych barach lub food truckach, to widzimy przed oczami jedzenie podawane na plastikowych naczyniach i napoje w plastikowych kubkach. Jednak wkrótce ma się to zmienić.

W lipcu 2021 roku w życie wchodzi unijne prawo, na mocy którego wprowadzanie jednorazowego plastiku jest zakazane. Jeśli chodzi o słomki, to już od jakiegoś czasu są one zastępowane papierowymi odpowiednikami. Coraz częściej możemy spotkać drewniane sztućce, które powoli wypierają plastikowe. Wkrótce ma się to stać normą. Jakie konkretnie jednorazowe plastiki zostaną zakazane?

Zakaz używania jednorazowego plastiku: zakazane produkty

Na liście znalazło się dziesięć konkretnych produktów, które zostaną zabronione. Są to patyczki higieniczne, sztućce, talerze, słomki, mieszadła do napojów, patyczki do balonów. Nie można będzie używać także styropianowych pojemników i kubeczków. Na wdrożenie tych zmian mamy niecałe dwanaście miesięcy. Czy uda się zrobić to w tak krótkim czasie?…

Opracowano na podstawie WWW 

- reklama -