Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021? Dokładnie tak brzmi nasze kolejne pytania w ankietach, które publikujemy na naszych łamach. Tym samym warto co nieco powiedzieć o tej, która się przed chwilą zakończyła.

100 głosów oddanych a pytanie było następujące: Pandemia się zakończy, choć nikt nie wie kiedy. Patrząc w przyszłość, czy teraz jest czas na inwestycje?

- reklama -- reklama -

Dokładnie takie samo pytanie zadaliśmy Wam rok temu. Wtedy odpowiedziało 240 osób. Teraz znacznie mniej. Czyżby już przyzwyczajenie do sytuacji, która jest dookoła nas? Może warto rozejrzeć się dookoła. Z naszych informacji, które posiadamy od wielu dostawców, ilość zapytań, przygotowywanych projektów o dofinansowanie jest wręcz rekordowa. Poligrafia się budzi?

To chyba nie najlepsze pytanie, bo w sumie poligrafia cały czas funkcjonowała, może jedynie na początku pandemii nieco z mniejszymi obrotami, ale już w trakcie nie spotkaliśmy drukarni, która powiedziałaby, że jest słabo. Słabo, to znaczy, że znika z mapy drukarni krajowych. Takich spektakularnych zamknięć było naprawdę niewiele.

A teraz wyniki. Jak zauważycie, trochę optymizmu jest w Waszych odpowiedziach. To dobrze. To znaczy, że patrzycie z optymizmem w przyszłość. Wszak poligrafia jest w pierwszej 10 rozwijających się branż w Polsce. To chyba o czymś świadczy. Zatem… wykres poniżej.

Przy okazji pytamy Was o minione targi virtual.drupa 2021. Czy zauważyliście, że się odbyły? Czy braliście w nich udział? Oto nasza aktualna ankieta. Zapraszamy do udziału. Warto wiedzieć więcej! Popatrzcie poniżej…

- reklama -Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się na newsletter Świata Poligrafii PRO, aby otrzymywać od nas najbardziej wartościowe treści.


ANKIETA!
Bądźcie aktywni! Warto wyrażać swoje zdanie!

Czy zauważyliście, że odbyła się virtual.drupa 2021?

Czy braliście udział w proponowanych sesjach?

Jak oceniasz virtual.drupa 2021?