D3 Studio w Białymstoku i Duplo

- reklama -

Dla cyfrowej drukarni arkuszowej D3 Studio z Białegostoku przez wiele lat dobra bigówka za kilka tysięcy złotych, do tego obsługujący ją pracownik była wielokrotnie tańszą opcją niż zakup zaawansowanego urządzenia do wykańczania.

Kiedy jednak firma, wraz z rozwojem i przybywającymi zleceniami, stanęła przed dylematem – kolejny pracownik czy dobre automatyczne urządzenie, które poprawi wydajność bez dodatkowego obciążenia obecnych pracowników, wybór – jak podkreśla Wiesław Lewandowski, właściciel firmy – stał się oczywisty. Kalkulator i matematyka wyraźnie wskazały urządzenie, zaś możliwości i obsługa ze strony dostawcy – skierowały uwagę właściciela drukarni na system Duplo DC 616 Pro.

Stawka za roboczo-godzinę pracownika ciągle rośnie – mówi Wiesław Lewandowski – za nadgodziny trzeba płacić, do tego urlopy. Wszystko razem to niemałe koszty. Po drugiej stronie do wyboru – rata leasingowa za urządzenie. Okazało się, że ta druga opcja jest korzystniejsza dla naszej drukarni.

Wybór systemu poprzedzony był testami wydruków przygotowanych przez D3 Studio. Nie od razu jego właściciele byli przekonani do systemu Duplo. W międzyczasie firma sprawdziła także urządzenie innego producenta, które poległo, jak mówi właściciel drukarni, na dwóch polach – jakości cięcia oraz sposobie podawania papieru. „Nie bez znaczenia był także brak w konkurencyjnej maszynie kontrolera PC, na którym mi zależało” – dodaje.

Inwestowaliśmy w niezbędny sprzęt do introligatorni, choć bardziej zaawansowane urządzenia wydawały nam się za drogie. Jednak drukarnia stale się rozwijała, a duża część naszej codziennej pracy to cięcie i bigowanie, między innymi zaproszeń, okładek i składanych folderów. Przez lata z tego rodzaju pracami radziliśmy sobie bez problemu, ale półautomatyczna praca systemu Duplo DC 616, na zakup którego się zdecydowaliśmy, pozwoliła nam na oddelegowanie jednego pracownika do zupełnie innych zadań.

Więcej na łamach czasopisma Świat Poligrafii Professional

- reklama -

A N K I E T A

Zapraszamy do udziału w ankietach przygotowanych przez nasza redakcję. Ich omówienie w części będziemy prezentowali na łamach czasopisma, a raz w roku w wydaniu styczniowym przedstawimy podsumowanie.