- Reklama -spot_imgspot_img

Dantex wprowadza Alge Etiketten w świat cyfrowego druku etykiet z PicoColour

- Reklama-

Doskonała biel o wysokim stopniu krycia, elastyczność druku cyfrowego, wykańczanie w linii produkcyjnej oraz możliwość drukowania zmiennych danych były decydującymi czynnikami dla firmy Alge Etiketten przy wyborze cyfrowej drukarki etykiet. „Dantex PicoColour nas przekonał”, mówi Daniel Bösch, właściciel Alge. „Nie tylko jakość, ale także stosunek ceny do wydajności jest w przypadku PicoColour właściwy. Wraz z instalacją cyfrowej maszyny do druku etykiet atramentowych UV, Alge reaguje na wymagania rynku i wchodzi na rynek druku cyfrowego.

„Po intensywnych badaniach rynku i przyjrzeniu się różnym systemom cyfrowego druku etykiet, nasz wybór padł na Dantex PicoColour. Żadna z maszyn, które widzieliśmy, nie mogła zaoferować porównywalnej gęstości beli bez smug. Ponadto, Dantex skonfigurował maszynę tak, aby spełniała nasze dokładne wymagania”, wyjaśnia Markus Reis, kierownik drukarni w Alge.

- Reklama -

Specjalnie skonfigurowane wyposażenie PicoColour w Alge stanowi wartość dodaną do istniejącej struktury pracy, a także zabezpiecza relacje z klientami firmy. Kolejną zaletą PicoColour są własne tusze UV firmy Dantex, które są niezwykle odporne na zarysowania, odporne na działanie światła i wody oraz chemikaliów bez konieczności dodatkowego laminowania. Zastosowanie standardowych podłoży (w tym metalicznych) stosowanych obecnie w drukarni również eliminuje konieczność magazynowania dedykowanych podłoży cyfrowych. Szczególnie dla firm rozpoczynających druk cyfrowy jest to koszt, który jest eliminowany przy korzystaniu z PicoColour.

Alge Etiketten zainstalował PicoColour w konfiguracji CMYK plus biały, wykrojnik rotacyjny z odwijaniem ażuru, koronowanie, przycinanie wstęgi. Maksymalna szerokość druku PicoColour wynosi 210 mm, możliwe szerokości podłoża to 80 do 230 mm. Standardowe wyposażenie obejmuje czyszczenie wstęgi, zbieranie ładunków, oprogramowanie PicoPilot i MaxPrint oraz lampy LED do pinningu UV po każdej głowicy drukującej. Drukowanie jest możliwe na wszystkich powszechnie stosowanych podłożach, od papieru (również strukturalnego), folii, podłoży metalowych po PE i PP.

Źródło: DANTEX

Na zdjęciu: Od lewej: Daniel Bösch – Właściciel Drukarni Alge, Markus Reis – Kierownik Drukarni, Wolfgang Haidegger – Przedstawiciel Regionalny Dantex


Prenumeruj nasz Newsletter
Niniejszym wyrażam zgodę na umieszczenie moich danych osobowych w bazie SUNNY MEDIA (wydawca czasopisma Świat Poligrafii Professional, Opakowania i Etykiety, Digital Business oraz serwisów: swiatpoligrafiipro.pl, katalog.printnews.pl, printnews.pl) zgodnie z wytycznymi zawartymi w Polityce prywatności opublikowanymi na łamach www.swiatpoligrafiipro.pl. SUNNY MEDIA informuje o możliwości wglądu i poprawiania zgromadzonych danych zgodnie z RODO.
spot_img
spot_img

weź udział w ankiecie | nowe

Bierz udział w ankietach realizowanych przez naszą redakcję. Aktualne pytanie pochodzi z całej grupy dotyczącej "EKOLOGII".

Czy bycie "EKO" utrudnia, czy ułatwia funkcjonowanie na rynku?

Czy Twoi klienci dokonują zakupu (produkcja) z uwzględnieniem materiałów "EKO"?


Podsumowanie ankiet i komentarze na łamach serwisu WWW oraz w czasopiśmie Świat Poligrafii Professional. Dziękujemy za Twój czas!

Partnerzy wortalu

Aktualne wydanie

spot_img

Najnowsze

- Reklama -spot_img
- Reklama -spot_img

więcej podobnych